Bilgisayar boştayken ekran kartı çalışıyor

namesiz12

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım Acer Nitro 5 laptop. Bilgisayar boştayken normalde fan uygulamamda derece falan yazmıyordu.

1714303958446.png

Ama artık 38 derecede takılıyor. Normalde PC açıkken hiç çalışmazdı, fan hızında bir değişiklik var mı bilmiyorum. Varsa da hafiftir. Sizce neden böyle bir sorun var? Ayrıca ekran kartım çalışmıyor. İşlemcimin ekran kartı çalışıyor olarak gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım Acer Nitro 5 laptop. Bilgisayar boştayken normalde fan uygulamamda derece falan yazmıyordu.

Eki Görüntüle 2180801

Ama artık 38 derecede takılıyor. Normalde PC açıkken hiç çalışmazdı, fan hızında bir değişiklik var mı bilmiyorum. Varsa da hafiftir. Sizce neden böyle bir sorun var? Ayrıca ekran kartım çalışmıyor. İşlemcimin ekran kartı çalışıyor olarak gözüküyor.

Derece yazmamasını anlamadım ama boştaykende çalışır zaten ekran kartı.

Mining virüsleri ekran kartlarını %100 kapasiteyle çalıştırabiliyorlar fakat sizde böyle bir sorun yok sanırım, içiniz rahat olması bakımından Malwarebytes ve Kaspersky gibi uygulamalarla tarama yapabilirsiniz.

Eki Görüntüle 2180801

Şu turuncu kısım sanırım fanın çalışma yüzdesi. Uygulamaya güncelleme gelmiş olabilir. Ki uygulamanın dereceyi göstermesi gayet olağan bir durum. Ekran kartın NVIDIA ise alt+Z yaparak ekran kartının sıcaklığını oradan öğrenebilirsin.

Mining virüsleri ekran kartlarını %100 kapasiteyle çalıştırabiliyorlar fakat sizde böyle bir sorun yok sanırım, içiniz rahat olması bakımından Malwarebytes ve Kaspersky gibi uygulamalarla tarama yapabilirsiniz.
malwarebytes ile tarama yaptım 8 tehdit buldu o da crack uygulamalarındandı, onları ilk yüklediğimde böyle bir şey olmuyordu birden olmaya başladı, kasperskyide bir deneyeyimmi?

Derece yazmamasını anlamadım ama boştaykende çalışır zaten ekran kartı.
ya normalde illa bir şey tarafından kullanıcılınca derece yazıyordu normalde boştayken derece yazmıyordu acerin fan uygulamasında,

Malwarebytes ile tarama yaptım 8 tehdit buldu o da crack uygulamalarındandı, onları ilk yüklediğimde böyle bir şey olmuyordu birden olmaya başladı, kasperskyide bir deneyeyim mi?

Ya normalde illa bir şey tarafından kullanıcılınca derece yazıyordu normalde boştayken derece yazmıyordu Acer'in fan uygulamasında,

Kaspersky ile de yapabilirsin emin olmak için.

Geri
Yukarı