Telefon anakartı yanması normal mi?

falconnF5

Femtopat
Daha fazla  
Geçenlerde yaklaşık 3 yıldır kullanmakta olduğum POCO X3 Pro telefonumun anakartı yandı ya da işlemcisinde bir sıkıntı oluştu bilemiyorum. Birdenbire gri ekran çıktı ve çıkarmış olduğu bir sesle telefon bir daha açılmamak üzere kapandı bir daha da hiçbir şekilde tepki vermedi.

Ben bu cihazı 2021 Temmuz'da aldım 1.5 sene sıkıntısız kullandım 2022 Ekim ayında Anakart'ı yandı servise gitti anakartını değiştirdiler. O zamandan bu zamana kadar kullandım şimdi tekrar aynı sıkıntıyı yaşadım.

Benim asıl öğrenmek istediğim, anakartı yanan bir cihazın verileri silinir mi? Fotoğrafları vs. kurtarmak mümkün müdür?

Anakartı yandı ifadesinden kastınız sadece SoC'nin aşırı ısınma nedeniyle hasar görmesiyse eğer depolama çipinden veriyi kurtarabilirsiniz. Tek sorun kurtardığınız verinin çok büyük ihtimalle şifrelenmiş olması olacaktır.

Anakartı yandı ifadesinden kastınız sadece SoC'nin aşırı ısınma nedeniyle hasar görmesiyse eğer depolama çipinden veriyi kurtarabilirsiniz. Tek sorun kurtardığınız verinin çok büyük ihtimalle şifrelenmiş olması olacaktır.
Büyük ihtimalle SoC aşırı ısınma sebebiyle hasar gördü, çünkü ben telefonu baya hor kullanıyordum diyebilirim fazla oyun oynuyordum yüksek ayarlarda telefon çoğu zaman bayağı ısınıyordu.

Poco X3 serisi kronik anakart yanması sorunuyla biliniyor. Muhtemelen normal. Fakat maalesef yaptırılması briaz maaliyetli olur.

Poco X3 serisi kronik anakart yanması sorunuyla biliniyor. Muhtemelen normal. Fakat maalesef yaptırılması briaz maaliyetli olur.
Evet maalesef garantisi bittiği için servis POCO X3 Pro anakartının 8.000 TL olduğunu söyledi, en düşük 4.000-5.000 gibi bir meblağlara yaptırılır ona da hiç gerek yok yeni telefon almak en mantıklısı.

Evet maalesef garantisi bittiği için servis POCO X3 Pro anakartının 8.000 TL olduğunu söyledi, en düşük 4.000-5.000 gibi bir meblağlara yaptırılır ona da hiç gerek yok yeni telefon almak en mantıklısı.
Ne almayı düşünüyorsunuz?

POCO X6 Pro, Redmi Note 13 Pro+, Realme 11 Pro+ üçünün arasında kaldım.

Genel olarak S23FE öneriliyor fakat batarya ve performans yönünden biraz geride kaldığı için pek bana uygun bir cihaz değil, tercih etmiyorum.
Note 13 Pro+ önermem şahsen , fiyatını haketmiyor. X6 Pro öneririm. Realme 11Pro+ hem tasarım yönünden hem de işlemci yönünde hoşuma gitmedi. Aklıma GM Phoenix 5G geldi bunu görünce. X6 Pro asıl önerim.

Note 13 Pro+ önermem şahsen , fiyatını haketmiyor. X6 Pro öneririm. Realme 11Pro+ hem tasarım yönünden hem de işlemci yönünde hoşuma gitmedi. Aklıma GM Phoenix 5G geldi bunu görünce. X6 Pro asıl önerim.
Genel olarak benimde düşüncelerim bu yönde büyük ihtimalle yine POCO'dan devam edeceğim gibi görünüyor. xD

Peki Redmi Note 12 Pro+, Realme GT 2 Pro ve Honor 90 cihazları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı