Bilgisayar boştayken Rampage PSU'dan gelen cızırtı sesi

Jaquar

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Daha önce benzer bir konu açmıştım fakat çözümünü bulamamıştık; şimdi ise video kaydı aldım. Aşağıya linkini bırakıyorum.
Bu ses oyun oynarken, render yaparken değil; bilgisayar boştayken (video izlerken, yayın izlerken vs.) geliyor.
Bilgisayarın içi şu anda tamamen tertemiz, daha yeni temizledim.
Öncelikle bilgisayarım hazır sistem olduğu için bu PSU'yu almak zorunda kaldım.
Bilgisayarımın PSU'su ise Rampage X-Horse adlı kasanın dahili 600w 80+ Bronze PSU'su.
Son 2-3 haftadır kafamı ağrıtmaya başladı, perişan oldum. Oyunlarda herhangi bir performans düşüşü yok.
Bilgisayarın hala 1 yıl garantisi var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sizi telaşa düşürmek istemem ama o PSU C4 gibi. akşama show haberde izlemeyelim sizi, kendiniz için en kısa zamanda PSU'yu değiştirmenizi ve daha kaliteli PSU almanızı öneririm arama yerine yazarsanız bulursunuz. Bazı arkadaşlar rehber konusu bile açmışlardı.

Hocam sizi telaşa düşürmek istemem ama o PSU C4 gibi. akşama show haberde izlemeyelim sizi, kendiniz için en kısa zamanda PSU'yu değiştirmenizi ve daha kaliteli PSU almanızı öneririm arama yerine yazarsanız bulursunuz. Bazı arkadaşlar rehber konusu bile açmışlardı.
şuanda durumum yok fakat garantiye yollasam ve öyle idarelik kullanmaya devam etsem çok sorun olur mu?

Garantiye yollayın isterseniz. Ama çok yük altında kullanmamaya çalışın bütçe ayarlardığınız zaman konu açarsınız.
Hocam olay yük altındayken değil, boştayken. Bu ses sadece PC boştayken Chrome'da dolanırken oluyor. Benim anlamadığım olayda bu işte :D Yük altında olsa tamam diyeceğim ama bilmiyorum neyse garantiye yollayacağım.

Ya bu C4 olayı çok abartılmıyor mu her PSU sesi konusunda hemen kullanıcı telaşa düşürülüyor. Normal bir fan sesi de olabilir video üzerinden anlamak çok zor.

Geri
Yukarı