Bilgisayar bozulursa para iadesi yapılır mı?

800k Pyke

Hectopat
Vatan'dan 2019 şubat ayında 8800 TL'ye oyun laptopu adı altında GTX 1050 ekran kartlı bir bilgisayar aldım. Bilgisayarı bana satan görevli bana bu bilgisayarın oyunları çok rahat oynatacağını eğer Ti versiyonu alırsam %30 daha fazla performans alacağımı söyledi, bende bilgisayar alacak olmanın heyecanıyla araştırmadan dış görünüşü de hoşuma gittiği için aldım ama aldıktan sonra araştırınca bu bilgisayarın oyun bilgisayarı kapsamında bile değil bir iş bilgisayarı olduğunu öğrendim. Oyun oynarken ilk zamanlar pek sorun çıkartmıyordu Metro Exodus'u 1080P Ultra ayarlarda arada bir saliselik takılmalar dışında oynayabiliyordum ama bilgisayarı kullandıkça daha 4 5 ay geçmesine rağmen ısınıp bilgisayar kapanmaya, oyunlar Low'da bile kasmaya başladı. Ben bu bilgisayarda 10 yıl önce PS3'e çıkmış, 2019 da ise PC'ye çıkartılan görsellik bakımından şimdiki oyunlara karşın hiçbir şey sunmayan Heavy Rain adlı oyunu bırakın 1080P Low'da; 720P Low'da bile oynarken oyun donuyor. Ben bu bilgisayarı garanti kapsamında kullanıcı hatası olmadan nasıl bozabilirim, bunu yapmayı başarırsam bana bu bilgisayarın aynısını mı verirler yoksa para iadesi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her yıl, belki de her ay birilerinin gelip sorduğu meşhur soru. Düzgün bir cevap alanı da görmedim. Adamlar sen zevkine göre boz, iade al diye üretmiyor o cihazları. Alırken bakmalıydın. Mağaza yerine internetten alıp 14 gün deneme şansını kullanabilirdin. Bu durumda sadece beğenmediğini belirtip bile iade edebilirdin. Bu saatten sonra pek mümkün değil. Geçmiş olsun.

Dediğin gibi ısınıp kapanıyorsa sorunlu bir cihazdır zaten. Mağazaya gidip ısınıp kapanıyor de o sorunu çözsünler bari.

Benim suçum yok. Orada çalışan adamların görevi ürünü doğru tanıtmak ve teknolojik bilgi vermektir. Bu adam bana 2019 da GTX 1050 kartlı bir bilgisayarı normalde iş PC'si olmasına rağmen Gaming PC diye satan, bu bilgisayarla her oyunu yok edersin mükemmel bir kart bu GTX 1050 diye satıyorsa o utansın.

Oradaki çalışan arkadaşın görevi ürün satmak. Bilinçsiz bir müşteri olarak alacağınız ürünü araştırmak ise sizin göreviniz. :)

Orada çalışan adamların görevi ürünü doğru tanıtmak ve teknolojik bilgi vermektir.
Konu Vatan Bilgisayar ise oradaki elemanların pozisyonu "bakkallık" pozusyonudur. Görevleri ise oldschool bakkal style yöntemi ile müşteriyi kazıklamaktır. Müşteriler ürünü satın almadan önce Technopat'a uğramazlar ise yöntemleri çok etkili olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı