Bilgisayar çalışırken HDMI Sinyal Yok hatası

SlayMe

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarda herhangi bir şey yaparken -zamanı belli değil- belki 1 saat sonra belki 5 dakika sonra ekran kapanıyor, HDMI Sinyal Yok diyor ve kasadan aşırı hızlı fan dönme sesi geliyor fakat kulaklıktan halen video, oyun vb. gibi sesler gelmeye devam ediyor. Bilgisayarı kapatıp açmazsam bu sorun çözülmüyor. Belki ben bunu yazdıktan 2 dakika sonra bile aynısı yaşanacak.
Bilgisayarımı MalwareBytes ile tarattım fakat sorun çözülmedi virüs yok bilgisayarda.

Son düzenleme:
Ekran kararıyor mu? Ekran kartınız nedir?

Seslerin devam ettiğini söylemişsiniz, 5 dakika falan bekleyin, bakalım sesler geliyor mu yoksa PC hepten mi gidiyor?

Seslerin devam ettiğini söylemişsiniz, 5 dakika falan bekleyin, bakalım sesler geliyor mu yoksa PC hepten mi gidiyor?
Sesler 15 Dakika bekledim markete gittim geldim fakat youtube halen açıktı. Fan hiç durmamıştı.

Ama 1 Keresinde yine aynısı oldu fakat bildiğimiz Uyku moduna geçmişti tuşa basınca gelmiyodu ama kasa vb. gibi ışıklar gitmişti ama anlayacağınız aynı Uyku modu gibi olmuştu.
Sorun ısınma kaynaklı Ekran kartının macununu değiştirin.
Programından Fan hızını yükseltsemde birşey değişmiyor.

Ekran Kartım GTX 1660 SUPER Asus Dual Ekran gidiyor HDMI Sinyal Yok diyor ve kararıyor PC Çalışmaya devam ediyor fakat bunun başında Fan hızı yerinden kopacakmış gibi dönüyor.

Sorun Düzelmedi Yeni RAM aldım halen devam etmekte. + Adam benim PCdeki fanların çıkışını alıp Ekran Kartı güç kablosuna bağlamış fanlarımın hiçbiri çalışmamakta kasada çalışan fanlar sadece ekran kartının ve işlemcinin fanları.
Hocam ekran kartı driverlarını silip yeniden yüklemeyi deneyin. Olmazsa başka bir HDMI kablosu ile deneyin. O da olmazsa ekran kartının başka girişi varsa oradan deneyin. O da olmazsa büyük ihtimal ekran kartınız arızalı olabilir.
DDU ile güvenli modda sildim geri yükledim düzelmedi + HDMI kablosu değiştim olmadı ekran kartım yeni alındı 0 aldım 3 ay oldu.
Sorun Düzelmedi Yeni RAM aldım halen devam etmekte. + Adam benim PCdeki fanların çıkışını alıp Ekran Kartı güç kablosuna bağlamış fanlarımın hiçbiri çalışmamakta kasada çalışan fanlar sadece ekran kartının ve işlemcinin fanları.

DDU ile güvenli modda sildim geri yükledim düzelmedi + HDMI kablosu değiştim olmadı ekran kartım yeni alındı 0 aldım 3 ay oldu.
Daha önce bu sorun yoktu Termal Macunlarım en son 7-8 ay önce yenilendi.

Daha önce bu sorun yoktu Termal Macunlarım en son 7-8 ay önce yenilendi.
sorunun gpu iyi bir dp kablosu ile test et.Aynı sorunu bende yaşıyorum eğer çözülmezse gpuyu garantiye ver yenilesinler çözülürse yazmayı unutma bana

Geri
Yukarı