Çözüldü Bilgisayar çalışıyor ama çevre birimleri çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fruki16

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Bilgisayarı açıyorum, ekrana görüntü gelmiyor. Mouse ve klavye çalışmıyor, klavyeye sadece ışık geliyor, Caps Lock falan denediğimde çalışmıyor. Eskiden de oluyordu, BIOS pilini falan çıkartıp takıyordum. RAM'i silgiyle siliyordum düzeliyordu. Şimdi ekran kartı çıkar tak yaptım, BIOS pilini de 2 defa çıkarıp taktım, tek RAM'i 2 tarafada taktım sonra aldım silgiyle sildim, yine 2 tarafa da taktım. Bu sinyal yok yazısı monitörün düğmesine basınca geliyor, 3 saniye falan kalıyor, yoksa sinyal gelmiyor diye monitör açılmıyor bile. Yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur.

20240111_132036.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tüm diskleri, ekran kartını, RAM'lerden birisini, kısaca işlemci hariç tüm dahili donanımları çıkar. Sadece işlemci güç PIN'i, soğutmanın bağlantısı ve RAM olsun kasada. Çalıştır bakalım BIOS'a girebilecek misin? Ekran kartını çıkarttığın için kabloyu anakarta bağlayacaksın.

Sistemini yazmamışsın ama umarım CPU'da dahili grafik arabirimi vardır.

Sistemde i3 9100F, güç kablosu gerektirmeyen ASUS 1050 Ti ve ASUS H310 MK2 anakart var. Bilgisayarı açınca yarım saniye kadar "zzz" diye bir ses geliyor ayrıca. Çözemezsem yeni bir RAM alacağım sorun RAM'de ise çözülür değil ise 16 GB olmuş olur.

BIOS pilini yenilemeyi denedin mi?
Hayır ama düşünmedim değil.

Öyle çaresizce dururken dur bir deneyeyim tekrar dedim bu sefer açılırken BIOS tuşuna basmaya başladım mouse ve ekran geldi, muhtemelen BIOS pilini çıkar tak yaptığımda düzelmiştirde klavyeye bastıktan sonra açıldı. Teşekkür ederim yine de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm diskleri, ekran kartını, RAM'lerden birisini, kısaca işlemci hariç tüm dahili donanımları çıkar. Sadece işlemci güç pini, soğutmanın bağlantısı ve RAM olsun kasada. Çalıştır bakalım BIOS'a girebilecek misin? Ekran kartını çıkarttığın için kabloyu anakarta bağlayacaksın.

Tüm diskleri, ekran kartını, RAM'lerden birisini, kısaca işlemci hariç tüm dahili donanımları çıkar. Sadece işlemci güç PIN'i, soğutmanın bağlantısı ve RAM olsun kasada. Çalıştır bakalım BIOS'a girebilecek misin? Ekran kartını çıkarttığın için kabloyu anakarta bağlayacaksın.

Sistemde i3 9100F, güç kablosu gerektirmeyen ASUS 1050 Ti ve ASUS H310 MK2 anakart var. Bilgisayarı açınca yarım saniye kadar "zzz" diye bir ses geliyor ayrıca. Çözemezsem yeni bir RAM alacağım sorun RAM'de ise çözülür değil ise 16 GB olmuş olur.

Hayır ama düşünmedim değil.

Öyle çaresizce dururken dur bir deneyeyim tekrar dedim bu sefer açılırken BIOS tuşuna basmaya başladım mouse ve ekran geldi, muhtemelen BIOS pilini çıkar tak yaptığımda düzelmiştirde klavyeye bastıktan sonra açıldı. Teşekkür ederim yine de.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı