Windows'ta çevre birimleri çalışmıyor

hasanhys

Femtopat
Bilgisayara Kaspersky kurarken bir mavi ekran yedim ve ondan sonra Windows açılış duvar kağıdında mouse ve klavyemin çalışmadığını fark ettim.
Sonra BIOS ekranına girmeyi denedim ve hiçbir sorun olmadan klavye mouse çalışıyordu ancak Windows başladığında karşımıza ilk çıkan duvar kağıdında çalışmıyordu. Aynı zamanda klavyemdeki normalde yanan Caps Lock ve numlock tuşlarının hiçbir işe yaramadığını fark etim. Caps Lock tuşuna ne kadar bassam da ışığı yanmıyordu. Aynı şey numlock ve diğer fonksiyonlarda da geçerliydi. Kısacası klavyenin ve mouseun hiçbir işlevi yoktu. Ne kadar takıp çıkarmayı denesem de veya BIOS'ta USB 3.0 legacy ayarını kapatsam da fark etmedi ve Windows'ta hiçbir işlem yapamıyorum şu an.

USB portlarını değiştirmeyi deneyin.

Güvenli moda girip minidump dosyalarını paylaşın.
usb portlarını değiştirmeyi denedim ancak sonuç yine aynıydı. bir de maalesef güvenli moda alamıyorum klavyem ve mouse um çalışmıyor.
klavye mosue olmadan güvenli moda almanın bir yolu var mıdır acaba ? biostan yapabileceğim bir şey var mıdır peki ?
Güvenli moda girseniz dediğim gibi ?

1. Cihazınızı kapatmak için güç düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutun.
  2. Cihazınızı açmak için güç düğmesine tekrar basın.
  3. Windows'un başlatıldığına ilişkin ilk işareti gördüğünüzde (örneğin, bazı cihazlarda cihaz yeniden başlatılırken üreticinin logosu görüntülenir) cihazınızı kapatmak için güç düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutun.
  4. Cihazınızı açmak için güç düğmesine tekrar basın.
  5. Windows yeniden başlatıldığında cihazınızı kapatmak için güç düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutun.
  6. Cihazınızı açmak için güç düğmesine tekrar basın.
  7. Cihazınızın tamamen yeniden başlatılmasını bekleyin. winRE moduna gireceksiniz.
Artık winRE modunda olduğunuza göre güvenli moda geçmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Bir seçenek belirleyin ekranında, Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat'ı seçin.

Yeniden başladığı zaman F5 tuşuna basın.

klavye mosue olmadan güvenli moda almanın bir yolu var mıdır acaba ? biostan yapabileceğim bir şey var mıdır peki ?
Güvenli moda girseniz dediğim gibi ?

1. Cihazınızı kapatmak için güç düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutun.
  2. Cihazınızı açmak için güç düğmesine tekrar basın.
  3. Windows'un başlatıldığına ilişkin ilk işareti gördüğünüzde (örneğin, bazı cihazlarda cihaz yeniden başlatılırken üreticinin logosu görüntülenir) cihazınızı kapatmak için güç düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutun.
  4. Cihazınızı açmak için güç düğmesine tekrar basın.
  5. Windows yeniden başlatıldığında cihazınızı kapatmak için güç düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutun.
  6. Cihazınızı açmak için güç düğmesine tekrar basın.
  7. Cihazınızın tamamen yeniden başlatılmasını bekleyin. winRE moduna gireceksiniz.
Artık winRE modunda olduğunuza göre güvenli moda geçmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Bir seçenek belirleyin ekranında, Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat'ı seçin.

Yeniden başladığı zaman F5 tuşuna basın.
ne kadar teşekkür etsem azdır. internetin hiçbir yerinde çözüm bulamadım yardımıma yetiştin. çok çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı