Bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor

Kromish

Hectopat
Merhaba, dün yeni bir kasa aldım. Tüm parçalarımı eski kasadan çıkarıp yeni kasaya taktım. İnternetten bakıp tüm parçaları da taktım. Klavyeme, fareme, kulaklığını ışık geliyor. Fanların hepsi dönüyor. Ama ekran gelmiyor. İşlemcide sorun olmadığını düşünüyorum. İşlemci ve soğutucuyu doğru taktığıma eminim. RAM'ların uçlarını silgi ile sildim. BIOS pilini çıkarıp taktım. (Zaten 1 ay önce aldım yenisini) ekran kartı ile alakası yok mevzunun. Monitörü karttan direkt anakarta bağlayınca da aynı hatayı aldım. Ne yaparsam düzelir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucunun CPU fan veya System fan kısmına taktığın Pi'me iyi bak ve PSU'dan çıkan 4'lü CPU güç kablosunu taktığına emin ol benim de başıma geldi bunları yanlış taktım diye görüntü gelmemişti düzelttince düzeldi.

Güç kaynağından çıkan 4 pin işlemci güç kablosunu anakart üzerine takmadığınızı düşünüyorum. Genellikle unutulan bir kablodur ve tam olarak söylediğiniz duruma yol açabilir.

Soğutucunun CPU fan veya System fan kısmına taktığın Pi'me iyi bak ve PSU'dan çıkan 4'lü CPU güç kablosunu taktığına emin ol benim de başıma geldi bunları yanlış taktım diye görüntü gelmemişti düzelttince düzeldi.
Güç kaynağından çıkan 4 pin işlemci güç kablosunu anakart üzerine takmadığınızı düşünüyorum. Genellikle unutulan bir kablodur ve tam olarak söylediğiniz duruma yol açabilir.
Mesajlara yeni bakabildim. Güç kaynağını incelerken 4 lü kablonun takılı olmadığını gördüm. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

@Altuğ karatekin @Mustafa2934 @monurts @rukibamba @Enes3078 dediğim gibi 4'lü pini takmamışım. Eski kasamda 4'lü pin gireceği yere yetişiyordu bunda ise yetişmiyor. Ne yapmam gerekiyor? Güç kaynağını söküp oraya yaklaştırdım. Test edince çalıştığını gördüm. Ama güç kaynağının sabit olması gerek. Sizce o kabloyu ortadan ikiye kessem, oraya bir kablo bağlasam ve birleştirsem kablo bozulur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Altuğ karatekin @Mustafa2934 @monurts @rukibamba @Enes3078 dediğim gibi 4'lü pini takmamışım. Eski kasamda 4'lü pin gireceği yere yetişiyordu bunda ise yetişmiyor. Ne yapmam gerekiyor? Güç kaynağını söküp oraya yaklaştırdım. Test edince çalıştığını gördüm. Ama güç kaynağının sabit olması gerek. Sizce o kabloyu ortadan ikiye kessem, oraya bir kablo bağlasam ve birleştirsem kablo bozulur mu?

Online satış sitelerinden uzun kablo alabilirsin ya da ek kablo ucuz olurlar. Ek yaparsan risk almış olursun fazla önermem.

Geri
Yukarı