Bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor

Kromish

Hectopat
Merhaba, dün yeni bir kasa aldım. Tüm parçalarımı eski kasadan çıkarıp yeni kasaya taktım. İnternetten bakıp tüm parçaları da taktım. Klavyeme, fareme, kulaklığını ışık geliyor. Fanların hepsi dönüyor. Ama ekran gelmiyor. İşlemcide sorun olmadığını düşünüyorum. İşlemci ve soğutucuyu doğru taktığıma eminim. RAM'ların uçlarını silgi ile sildim. BIOS pilini çıkarıp taktım. (Zaten 1 ay önce aldım yenisini) ekran kartı ile alakası yok mevzunun. Monitörü karttan direkt anakarta bağlayınca da aynı hatayı aldım. Ne yaparsam düzelir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapabileceğine inanıyorsan bir şey olmaz. Kablo bozulan bir şey değil. 12V gerilimi kaldırabilecek bir kabloyla ek yapman gerekir, yoksa kablo yanar. Hiç uğraşmadan 4 pin soketli uzatma kablosu almanı öneririm zira pek bu işlere hakim değilmişsin gibi hissettim.

Yapabileceğine inanıyorsan bir şey olmaz. Kablo bozulan bir şey değil. 12V gerilimi kaldırabilecek bir kabloyla ek yapman gerekir, yoksa kablo yanar. Hiç uğraşmadan 4 pin soketli uzatma kablosu almanı öneririm zira pek bu işlere hakim değilmişsin gibi hissettim.
Uzatma kablosunu nereden bulabilirim ? Dediğiniz gibi bu işleri pek bilmiyorum.

Geri
Yukarı