Bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor

cocomakika1

Decapat
ASUS IPXB anakartım vardı ekranda görüntü gidince cahildim arkasını açıp ilacın arka tarafını anakarta sürdüm cızt edip kapandı bir yıl sonra yeni anakart aldım aynısını belki sorunsuz çalışır diye ama ekranın gittiğini unuttum kart çalışıyor ama ekran da no signal yazıyor.
RAM'leri denedim, sildim.
BIOS pili çıkardım bekledim denedim.
Jumper yerini değiştirp bekleyip geri yerine koydum.
Ekran kartım yok onboard kullanıyorum.
Kabloları da denedim ama hala no signal diyor.

15868583723443323840412731304019.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü aktarım kablonu kontrol et eğer dönüştürücü kulanıyorsan o arızalanmış olabilir, eğer değilse sistemi yakmış olabilirsin ´´cızt´´ tehlikeli bir ses.
Ya da PSU üzerindeki kompansatör bozulmuş olabilir. PSU'lar öncelikle sistemin ilk açılması gereken donanımına güç verirler o gücü verebilmesini sağlayan direnç kaldıysa ona verir ama daha fazlası için güç veremez, yani sorun PSU olabilir.

Bu sorun bende de var, şu an bu sorun nedeniyle illallah edip yeni bilgisayar topladım. Monitörden ve kablodan değilse sorun büyük ihtimalle PSU'dan kaynaklı diye düşünüyorum. Ben arada kasanın içini açıp ram çıkartıp takıyordum, ekran kartını çıkartıp takıyordum ve görüntü geliyordu güç bela. Bir ara görüntü geldiğinde stres testi yaptım, işlemcide ve ekran kartında problem bulamadım, ram testini windows ile yaptım yine bir şey bulamadım. İmkanın varsa psu'yu değiştirip bir dene derim.

Görüntü aktarım kablonu kontrol et eğer dönüştürücü kulanıyorsan o arızalanmış olabilir, eğer değilse sistemi yakmış olabilirsin ´´cızt´´ tehlikeli bir ses.
Ya da PSU üzerindeki kompansatör bozulmuş olabilir. PSU'lar öncelikle sistemin ilk açılması gereken donanımına güç verirler o gücü verebilmesini sağlayan direnç kaldıysa ona verir ama daha fazlası için güç veremez, yani sorun PSU olabilir.
önümüzdeki haftaya kadar bir tanıdık dan psu deniyeceğim ona göre değiştiririm

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı