Bilgisayar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

Hetop

Decapat
Sorunum 1 yıldır devam ediyor. Arada bir emektarı döndürmeye çalışıyorum ama bugün neredeyse her yolu deneyince ve yine çalışmayınca son çare buraya da yazmak istedim. PC'nin fanları dönüyor klavye, mouse ışığı da yanıyor.

Yaptıklarım.
-Tüm kabloları çıkarıp yeniden takım.
-RAM'leri silgiyle sildim farklı slotta ve tek tek takmayı denedim.
-Anakart'tan görüntü almayı denedim.
-BIOS pilini çıkarıp geri takım, pilsiz de çalıştırmayı denedim.
-Kablolar takılı değilken bilgisayarın açma tuşuna 5 6 kere bastım.

Sanırım son 2 çare kaldı ya monitörün kablosu bozuldu durduk yere ya da anakartım bozuldu.

Emektar dediğinize göre eski bir bilgisayar belli ki, eğer anakartınızda debug ledler varsa yanan ışıkların rengi fikir verebilir. Anakartın modelini öğrenip kullanım kitapçığını bulabilirseniz orada her rengin ne anlama geldiği yazar ve sorunun kaynağı hakkında fikir verirler.

Kablo gitmiştir hocam. Bilgisyar çalışmış sonuçta. Yanlışlıkla ucunu kırmışsınızdır.
Neyin kablosu?
Emektar dediğinize göre eski bir bilgisayar belli ki, eğer anakartınızda debug ledler varsa yanan ışıkların rengi fikir verebilir. Anakartın modelini öğrenip kullanım kitapçığını bulabilirseniz orada her rengin ne anlama geldiği yazar ve sorunun kaynağı hakkında fikir verirler.
Maalesef, anakartımda öyle ledler yok.
Güç kaynağını da kontrol etmeni öneririm bilgisayarın normal bir şekilde çalışıp ekranın gelmemesi güç kaynağından da olabilir.
İçindeki tozları temizledim başka ne yapabilirim.

Geri
Yukarı