Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor, fare ve klavye çalışmıyor

Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam. Bilgisayarı alalı 20 gün oldu. Dün akşama kadar her şey normaldi, çalışırken kapayıp yattım. Bu akşam geldim, Power tuşuna bastım ekrana görüntü gelmiyor. Tüm kabloları çıkarıp taktım, BIOS pilini, Power kablolarını… kasa fanları, işlemci fanı, ekran kartı fanları, LED'ler her şey çalışıyor ama görüntü gelmiyor ve mouse klavye ışıkları yanmıyor. Sorun ne olabilir?
Ryzen i7 işlemci, ASRock anakart, GeForce RTX 3060 ekran kartı mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasaya elektrik geliyor ama cihazlara görüntü gelmiyorsa anakart bazlı bir durum olabilir. Daha önce başıma geldi kasa çalışıyordu fakat monitöre ve ekipmanlara ışık gelmiyordu. Ramleri söküp uçlarını silgiyle temizleyip tekrar deneyin. Yoksa anakartı bir bilgisayarcıya göstermekte fayda olabilir.

Arkadaşlar herkese selam. Bilgisayarı alalı 20 gün oldu. Dün akşama kadar her şey normaldi, çalışırken kapayıp yattım. Bu akşam geldim, Power tuşuna bastım ekrana görüntü gelmiyor. Tüm kabloları çıkarıp taktım, BIOS pilini, Power kablolarını… kasa fanları, işlemci fanı, ekran kartı fanları, LED'ler her şey çalışıyor ama görüntü gelmiyor ve mouse klavye ışıkları yanmıyor. Sorun ne olabilir?

İlk önce RAM'ler söküp soket değiştirerek dene olmazsa diskleri dene o da olmasa ön port kablolarını sök tornavida ile çalıştırmayı dene olmazsa ekran kartını sök anakarttan görüntü almayı dene olmazsada işlemci dene olmazsa direk servise ver.

BIOS pilini çıkarıp 5 saniye bekleyip sonra takın. Arkadaşın dediği gibi RAM'leri silin. Bilgisayarınızda birden fazla RAM var ise tek tek ayrı ayrı takıp çalıştırıp deneyin.

Kasaya elektrik geliyor ama cihazlara görüntü gelmiyorsa anakart bazlı bir durum olabilir. Daha önce başıma geldi kasa çalışıyordu fakat monitöre ve ekipmanlara ışık gelmiyordu. RAM'leri söküp uçlarını silgiyle temizleyip tekrar deneyin. Yoksa anakartı bir bilgisayarcıya göstermekte fayda olabilir.
Burada yazılan tüm yöntemleri denedim ama sonuç değişmedi.

İkinci el bir bilgisayar mı aldınız eğer sıfır ise direk aldığınız yere verin sorunu bulup garanti kapsamında değişip versinler.
Yok hocam 0 aldım. Evet videolarda anlatılanları hep yaptım artık servise göndereceğim başka çare kalmadı. Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim senin nezdinde. Allah razı olsun.

Yok hocam 0 aldım. Evet videolarda anlatılanları hep yaptım artık servise göndereceğim başka çare kalmadı. Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim senin nezdinde. Allah razı olsun.
Ne demek rica ederiz umarım servis sorunu bulup hızlı bir şekilde yapıp ve tekrardan kullanmaya başlarsınız.

Geri
Yukarı