Çözüldü Bilgisayar çalışıyor ama görüntü, klavye ve mouse ışığı gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Bilgisayar açık fanlar dönüyor ama ekrana görüntü gelmiyor mouse ve klavye ışığıda gelmiyor, sadece kulaklığın ışığı geliyor.
ASUS Prime B450M K AM4 DDR4 anakart.
Corsair 8 GB RAM 1 adet.
Ryzen 3 işlemci serisini bilmiyorum.
HDMI ve aksesuarlarımda bir sorun yok, mouse klavye monitör HDMI vesaire BIOS pilini çıkarıp taktım olmadı. RAM'i 3 4 kere taktım olmadı. İşlemci ve ekran kartında bir sorun olacağını sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayara bağlı olan bütün ekipmanları çıkarıp öyle dener misin?
Ekipmandan kasıt ana bileşenler değil. Klavye, mouse, ethernet gibi kabloları çıkarın.

Ekipmandan kasıt ana bileşenler değil. Klavye, mouse, Ethernet gibi kabloları çıkarın.

Dediğinizi yaptım bir süre bekledikten sonra HDMI'ı taktım ama bir etkisi olmadı mouse klavye onları da denedim.

Ekipmandan kasıt ana bileşenler değil. Klavye, mouse, Ethernet gibi kabloları çıkarın.

Hocam sorunu şimdi buldum RAM'im Corsair olduğu için yan tarafında korumaları var belki biliyosunuzdur o korumalar ise kızağı tam kapattırmıyordu alt tarafı hafif dışarıda kalıyordu bende bastıemıyordum dediğinizi yaptıktan sonnra RAM'i son gücümle anakartın arkasındanda tutarak sert bir şekilde taktım ve tam oturdu tık diye ses geldi yine de sağ olun iyi günler.

Dediğinizi yaptım bir süre bekledikten sonra HDMI'ı taktım ama bir etkisi olmadı mouse klavye onları da denedim.

Hocam sorunu şimdi buldum RAM'im Corsair olduğu için yan tarafında korumaları var belki biliyosunuzdur o korumalar ise kızağı tam kapattırmıyordu alt tarafı hafif dışarıda kalıyordu bende bastıemıyordum dediğinizi yaptıktan sonnra RAM'i son gücümle anakartın arkasındanda tutarak sert bir şekilde taktım ve tam oturdu tık diye ses geldi yine de sağ olun iyi günler.

Küçükken benim de başıma aynı durum gelmişti. Zarar veririrm diye korkudan bastıramamıştım RAM'e.

Eğer altta gözüken tırtıklı kısımda sarı bir yer varsa (RAM'in ucu) onu sıkıca oturtun. Yapamayan arkadaşlar için.

Dosya Ekleri

• 1702749332675639551515930513117.jpg
    1702749332675639551515930513117.jpg
    263,1 KB · Görüntüleme: 48
Çözüm
Hocam bende de aynı sorun var fakat ilk açılışta görüntü gelmiyor kasa kendini kapatıp açıyor 2. açılışta düzeliyor. Neden kaynaklanıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı