Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor

SWG

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle böyle birden fazla konu olduğunu farkındayım fakat tam olarak çözüme ulaşamadım o konularla.
Power tuşuna bastığımda tüm fan ışıkları ve tüm fanlar çalışıyor, anakartta gördüğüm kadarıyla debug ledleri yok. Ve başlıkta da görüldüğü gibi ekrana görüntü gelmiyor.

Sistem:
İşlemci: Ryzen 5 2600
Ekran kartı: Sapphire RX580 8GB
Ram: Corsair 8GB
Güç kaynağı: Hiper PS-50 500w

Denediğim çözümler:
- Rami söküp slotuyla birlikte temizleyip geri taktım.
- Rami farklı slota taktım.
- Kasanın elektriğini boşaltıp tekrar açtım.
- Ekran kartındaki iki hdmi slotunu da ayrı ayrı denedim.
- Ekran kartını çıkartıp onboarddan görüntü almaya çalıştım. (olmadı)

Potansiyel olabilecek fakat emin olamadığım çözümler:
-Güç kaynağının yetersizlik yapması; darboğaz dahi olsa böyle bir sorun olmaz, pc açılır fakat yükte aniden kapanırdı diye düşünüyorum.
-Farklı bir ram bulunmuyor elimde dolayısı ile ram bozulmuş olabilir emin olamıyorum fakat bozuk olduğunu düşünmüyorum.

Çözüm önerilerinizi bekliyorum

Son düzenleme:
Öncelikle böyle birden fazla konu olduğunu farkındayım fakat tam olarak çözüme ulaşamadım o konularla.
Power tuşuna bastığımda tüm fan ışıkları ve tüm fanlar çalışıyor, anakartta gördüğüm kadarıyla Debug LED'leri yok. Ve başlıkta da görüldüğü gibi ekrana görüntü gelmiyor.

Sistem:
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: Sapphire RX580 8 GB.
RAM: Corsair 8 GB.
Güç kaynağı: Hiper PS-50 500W.

Denediğim çözümler:
- RAM'i söküp slotuyla birlikte temizleyip geri taktım.
- RAM'i farklı slota taktım.
- Kasanın elektriğini boşaltıp tekrar açtım.
- Ekran kartındaki iki HDMI slotunu da ayrı ayrı denedim.
- Ekran kartını çıkartıp onboarddan görüntü almaya çalıştım. (olmadı)

Potansiyel olabilecek fakat emin olamadığım çözümler:
-Güç kaynağının yetersizlik yapması; darboğaz dahi olsa böyle bir sorun olmaz, PC açılır fakat yükte aniden kapanırdı diye düşünüyorum.
-Farklı bir RAM bulunmuyor elimde dolayısı ile RAM bozulmuş olabilir emin olamıyorum fakat bozuk olduğunu düşünmüyorum.

Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Klavye mouse güç geliyor mu?

Hocam ne sebepten bu hale geldi bilgisayar ona göre hareket edelim.
Hocam kusura bakmayın biraz geç cevap veriyorum. Eski anakartta hdd görmeme, bip sesi gelme, bilgisayarın açılmaması, tek ekranı çift ekranmış gibi görmesi hatta entegreyi öncelikli ekran yapma gibi bi ton hatayla uğraştıktan sonra anakartın problemli olduğunu düşünüp değiştirdim. İlk hafta misler gibi tek bir sorun olmadan çalıştı. Fakat sonrasında açmaya çalıştığımda; bilgisayarın çalıştığını ama ekrana görüntü gelmediğini gördüm. Şimdi yeni ram ile denedim ve halen aynı problem devam ediyor. İşin güzel denilebilecek yanı ise bu anakartta ilk defa bip sesi aldım ve aldığım gibi güç kaynağında problem olduğu ihtimali çok güçlendi gözümde. Çünkü sürekli bir bip sesi var, pcyi açtığımda bazen bu ses çıkmıyor bazen ise çıkıyor ve sayamayacağım kadar fazla kez ötüyor. Ki bu kadar bip sesinin anlamı güç kaynağı diye okumuştum(belki anakarttan anakarta değişiyordur tabii emin değilim). Zaten kasada bi değişmeyen hdd, ssd ve ps kalmıştı ps'i de değiştirip umuyorum ki huzura ereceğim. Bu bip sesi konusunda farklı bir fikir var ise beklerim yorumlarınızı.

Geri
Yukarı