Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Cingilbort

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, biliyorum bu konu hakkında bir sürü konu var ama çözüm bulamadım. Öncelikle PC'ye yeni işlemci ve M.2 SSD taktım montaj sonrası PC açıldı BIOS ekranına girdim ama mouse ve klavye çalışmadı sonrasında PC'yi kapattım tekrar açmaya çalıştığımda ise görüntü vermedi sizce statik elektriklenme mi olmuştur? Anakart üzerinde ki tüm bileşenleri söküp güç tuşuna basıp denedim işe yaramadı.

Kardeşim anakartta bir ışık yanar ufak orada hata kado a D A1 vs gibi onu yolla çözelim. Ayrıca ekran kartı güç kablolarını ve monitör kablolarını bir kontrol et. Kasa arkasından çıkışı da kontrol et doğru yere mi takılı mı onu da kontrol et en son bu dediklerim çözmes ise RAM'leri tak çıkar ve yer değiştir. Hiçbiri olmazsa garantiye gönder 😁 ayrıca monitör ve kabloda da sıkıntı olabilir. Başka türlü ekran gelmeme sorunu yaşamazsın.

Kardeşim anakartta bir ışık yanar ufak orada hata kado a D A1 vs gibi onu yolla çözelim. Ayrıca ekran kartı güç kablolarını ve monitör kablolarını bir kontrol et. Kasa arkasından çıkışı da kontrol et doğru yere mi takılı mı onu da kontrol et en son bu dediklerim çözmes ise RAM'leri tak çıkar ve yer değiştir. Hiçbiri olmazsa garantiye gönder 😁

RAM'ları silgi ile silip farklı slotlara takıp denesin bir hocam.

Kardeşim anakartta bir ışık yanar ufak orada hata kado a D A1 vs gibi onu yolla çözelim. Ayrıca ekran kartı güç kablolarını ve monitör kablolarını bir kontrol et. Kasa arkasından çıkışı da kontrol et doğru yere mi takılı mı onu da kontrol et en son bu dediklerim çözmes ise RAM'leri tak çıkar ve yer değiştir. Hiçbiri olmazsa garantiye gönder 😁 ayrıca monitör ve kabloda da sıkıntı olabilir. Başka türlü ekran gelmeme sorunu yaşamazsın.

Hocam anakartım ASUS B450M K2 modeli sadece sarı LED'leri bulunuyor oda süs amaçlı. Kablo ekran kartıma bağlı. RAM'leri çıkartıp taktım maalesef herhangi bir etkileşim olmadı😂 sistemim MSI RTX 4060 Ryzen 5 5600 ilk montajda açıldı BIOS'a kadar girebildim ama ilk ve son oldu😂 BIOS pilini çıkartıp bekledim kontrol kalemini PSU'ya değdirip güç tuşuna bastım farklı prizden denedim ama işe yaramadı.

Hocam BIOS pilini çıkarıp 5 dakika bekleyip sadece onboarddan görüntü almayı deneyin. Diğer parçaları takmayın.

Yaptım ama bir işe yaramadı hocam sistem bozuldu desem ilk açılışta BIOS ekranına girdi ama klavye mouse LED'leri çalıştığı halde yanmadı. Ne yapacağımı şaşırdım açıkçası sinirlenip köşeye bıraktım PC'yi.

Hocam tekrar selam PC açıldı ancak bu sefer de anakart isminin yazdığı kısımda kalıyor klavye de çalışmıyor ancak LED'leri çalışır durumda

Son düzenleme:
Hocam anakartım ASUS B450M K2 modeli sadece sarı LED'leri bulunuyor oda süs amaçlı. Kablo ekran kartıma bağlı. RAM'leri çıkartıp taktım maalesef herhangi bir etkileşim olmadı😂 sistemim MSI RTX 4060 Ryzen 5 5600 ilk montajda açıldı BIOS'a kadar girebildim ama ilk ve son oldu😂 BIOS pilini çıkartıp bekledim kontrol kalemini PSU'ya değdirip güç tuşuna bastım farklı prizden denedim ama işe yaramadı.

Yaptım ama bir işe yaramadı hocam sistem bozuldu desem ilk açılışta BIOS ekranına girdi ama klavye mouse LED'leri çalıştığı halde yanmadı. Ne yapacağımı şaşırdım açıkçası sinirlenip köşeye bıraktım PC'yi.

Hocam tekrar selam PC açıldı ancak bu sefer de anakart isminin yazdığı kısımda kalıyor klavye de çalışmıyor ancak LED'leri çalışır durumda.

Anakart logoda kalıyorsa 24 pin Power'dan anakarta bağlanan kabloyu sök tak yap düzelir belki bende olmuştu öyle yaptım düzelmişti.

Anakart logoda kalıyorsa 24 pin Power'dan anakarta bağlanan kabloyu sök tak yap düzelir belki bende olmuştu öyle yaptım düzelmişti.
Tekrar pc yi aç kapat yaptım yine görüntü gitti. Nerde nasıl bir sorun yaşıyorum bunu bilmemek çok sinir bozucu

Hocam uyumadan önce son kez bir bakim dedim sorunsuz açıldı 😂 öğlenden beri uğraşıyordum. Acaba sorun neydi çok merak ediyorum. Yeni anakart sipariş vermeyi düşünüyordum

Dosya Ekleri

• IMG_3139.jpeg
    IMG_3139.jpeg
    418,8 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Geri
Yukarı