Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan Aark
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 207

Aark

Picopat
Daha fazla  
Kasa özellikleri:
FSP Hydro k 500 sıfır
GTX 1070
i5 6402P.
MSI H110M prov VD.
1 TB HDD Barracuda
8 GB RAM

Kapsamı kullanırken önceden anakart USB portlari düzgün bir sekilde çalışmıyordu. Bazen oynularda sistem bir anda donuyor ve hiçbir şey yapmanıza izin vermiyordu. Ben de mecburi fiş çekiyordum. Sonrasimda okuldan ev bir geldim, sistem açıliyor, görüntü yok. HDMI sinyal yok bile yazmiyor. Anakart üstünde DRAM ve CPU ışığı yanıyordu.

1 hafta sonra bir daha açmayı denedim, bu sefer bütün ışıklar söndü, VGA+ ışığı yaniyor, HDMI kablosuna birazcık bastırınca sonuyor fakat gene de görüntü vermiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Eski parcalarimi denedim. PSU, ekran kartı... Gene görüntü gelmedi. Bir bilgisi olan var mı?

Hocam tahminimce statik elektriklenme olmuş. Çözümü şu şekildedir. PSU fişini çekin, Power düğmesine ortalama 5-10 kez basın ve BIOS pilini çıkartın, 5dk bekledikten sonra pili takın ve bilgisayarı çalıştırın.

Sistemin donma sorununun tahminimdeki nedeni ise eğer yaptıysanız BIOS'daki bir overclock'dur. Eğer üstteki dediğim çözümü uygularsanız BIOS'unuz sıfırlanacak ve donma probleminizde kökünden çözülecektir eğer parçalarda herhangi bir sorun yoksa.

Bu arada hocam RAM'i çıkartıp tekrar takın ama işlemci tarafındaki Slot'a takın eğer orada değilse. Eger donma problemi veya görüntü gelmemesi devam ediyorsa RAM'i diğer slota takın.

Hocam tahminimce statik elektriklenme olmuş. Çözümü şu şekildedir. PSU fişini çekin, Power düğmesine ortalama 5-10 kez basın ve BIOS pilini çıkartın, 5dk bekledikten sonra pili takın ve bilgisayarı çalıştırın.

Sistemin donma sorununun tahminimdeki nedeni ise eğer yaptıysanız BIOS'daki bir overclock'dur. Eğer üstteki dediğim çözümü uygularsanız BIOS'unuz sıfırlanacak ve donma probleminizde kökünden çözülecektir eğer parçalarda herhangi bir sorun yoksa.

Bu arada hocam RAM'i çıkartıp tekrar takın ama işlemci tarafındaki Slot'a takın eğer orada değilse. Eger donma problemi veya görüntü gelmemesi devam ediyorsa RAM'i diğer slota takın.

Hocam BIOS pili dışında dediklerinzi aynen uyguladım RAM'leri bastırmadan silgi ile sildim tozunu kuru oecete ile sildim sonuç aynı.

BIOS pilini de çıkarmayı denedim fakat baktım beceremiyorum hiç uğraşmadım.

Hocam BIOS pili dışında dediklerinzi aynen uyguladım RAM'leri bastırmadan silgi ile sildim tozunu kuru oecete ile sildim sonuç aynı.

BIOS pilini de çıkarmayı denedim fakat baktım beceremiyorum hiç uğraşmadım.

Sorunun ana çözümü BIOS pilidir hocam. Orada kücük bir kilidi vardır ufak bastırdıgınızda atar kendini tornavidayla yapabilirsiniz kolaydır korkmayın.

BIOS pili nasıl çıkartılır yazarsanız belki çıkar YouTube'dan

Hocam resimdeki ok ile gösterlien yöne doğruufak basınc uygularsanız pilin bir tarafını atacaktır.

Dosya Ekleri

• resim_2024-01-18_231235262.png
    resim_2024-01-18_231235262.png
    384,4 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı