Bilgisayar çalışıyor ancak görüntü gelmiyor

ALP TRN

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 1 hafta önce format atıyordum siyah ekranda 2-3 saat kaldı uzay montaj sistemim vardı kasa yeni geldi PSU'dan kapattım sonra açtığımda ekran gelmedi işlemci fanı dönüyor ekran kartı LED'i fanı çalışıyor. Sistem özellikleri.
MSI Gaming X RX 580 8 GB 256 bit.
AMD 3 3100.
Gigabyte A320 m S2H.
128 GB SSD 1 TB HDD.
8x2 3200 MHz Patriot Viper Steel RAM.

Dosya Ekleri

• IMG20231211233401.jpg
    IMG20231211233401.jpg
    95,6 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG20231211233333.jpg
    IMG20231211233333.jpg
    117,6 KB · Görüntüleme: 34
BIOS'la alâkalı bir sorun olabilir mi peki?

Sorun her şey ile alakalı olabilir. PSU arızalı olabilir, anakart arızalı olabilir, RAM'lerin arızalı olabilir, ekran kartın arızalı olabilir. Mevcut sistem üzerinde donanım değişmeden deneyebileceğin her şeyi denediysen donanımsal olarak tek tek denemen gerekebilir.

Sorun her şey ile alakalı olabilir. PSU arızalı olabilir, anakart arızalı olabilir, RAM'lerin arızalı olabilir, ekran kartın arızalı olabilir. Mevcut sistem üzerinde donanım değişmeden deneyebileceğin her şeyi denediysen donanımsal olarak tek tek denemen gerekebilir.
PSU ekran kartı ve anakartın arızalı olduğunu sanmıyorum ekran kartının ledi yanıyor klavye mouse çalışıyor PSU güç sağlayabiliyor

Anakartın üatünde RAM CPU falan ışıkları varsa bak eğer kırmızı yanan bir LED varsa (örnek olarak RAM kırmızı yanıyor) söyler misiniz?

Anakart üzerinde DRAM ve CPU ışığı beyaz ya da kırmızı olarak yanıyor mu? Ekran kartıyla ilgili de bir problem olabilir, ucu çok açık bir sorun.

Anakartın bu modelinde Debug LED olduğunu düşünmüyorum.

Ekran kartını yerinden söküp anakart üzerinden görüntü almayı deneyin ve bu işlemi yaparken farklı RAM'leri farklı slotta dene. BIOS pilini çıkart ve tekrar takmadan görüntü almayı dene. Elime geçen bir sistemde eski bir BIOS pili vardı. Söküp açınca görüntü veriyordu ancak eski pili geri takınca görüntü vermiyordu. Bu işlemleri deneyin zaten sizin evde parça değiştirmeden yapabileceğiniz bunlar. Sonra anakart değiştirme gibi gider yani o yüzden benim yukarıdaki dediklerimi uygulayın büyük ihtimal görüntü alırsınız. Almazsanız donanımsal bir sorun veya HDMI kablonuzda veya ekran kartı HDMI girişinde bile olabilir. Eğer sonuç bulamazsanız HDMI (veya kullandığınız başka bir görüntü alma kablosu) kablosunu değiştirmeyi ve bilgisayarın ekran kartına bağladığınız (ör: HDMI) kabloyu çıkartıp ekran kartı üzerindeki başka bir HDMI soketine takın. Eğer imkanınız varsa başka bir monitörde veya televizyonda deneyin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı