Bilgisayar çalışıyor fakat açılmıyor

norregaard

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlar. Tam bir inat meselesi haline getirdiğim bir durum fakat ısrarla çözmek istiyorum. En azından sorunun ne olduğunu anlamak istiyorum. Bu sorun ilk başladığında bilgisayarda bir sorun yoktu fakat açılırken 2-3 defa reset atıyordu ve o şekilde açılıyordu. Açıldıktan sonra herhangi bir sorun olmuyordu fakat bir süre sonra reset atma sayısı artmaya başladı ve 7-8 defa reset atmaya kadar gitti. Daha sonra kapanmaya başladı. Bilgisayar açılırken kapanıyor bir kaç saniye bekleyip tekrar açılıyor ve reset atarak yine aynı işlemi yapıp açılıyordu ve açıldıktan sonra yine sorunsuz çalışıyordu. Bu kapanma süresi de zamanla uzadı. Şu an mesela açma tuşuna bastığımda açılıyor fakat yarım saat bir saat gibi bir süre kapalı şekilde bekliyor ve kapalı beklediği sürede klavyenin ışığı yanıyor. Bir süre sonra açılıyor ve bir kaç reset atıp tekrardan sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Sorunun ne olduğunu anlayamadım bir türlü yardım ederseniz çok makbule geçer. Bu arada kapanma dediğim olay kasada hiçbir hareketliliğin olmaması elektrik tamamen kesiliyor fakat klavye ışığı yanmaya devam ediyor.

Donanımlarından bir tanesi kısa devre yapıyordur. Bu genellikle RAM veya RAM yuvalarındaki arızadan kaynaklanır. birden fazla RAM kullanıyorsan bunların yerlerini değiştir , tek tek tak dene.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı