Bilgisayar çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

lProfessoRl

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

1, 5 -2 ay önce bilgisayarımın hiçbir sorunu yoktu. Sabahı kullanıyordum akşamı açayım dedim görüntü gelmedi. Ekran kartını temizledim elektrikli süpürge ile yuvayı falan temizledim(aynı işlemi RAM'de de yaptım) bayağı uğraştım olmadı. Dedim diğer bilgisayarı kullanayım. Yine bir 2- 2, 5 ay kullandım. Sabah dersteyken birden kapandı sanki elektrik gitmiş gibi (bilgisayar kapanıyor falan demedi direkt kapandı). Tabi tekrar açmayı deneyince açılmadı aynı işlemleri şu an da yapıyorum. Temizledim, süpürge tuttum faydası yok. Önceki bozulan bilgisayarla ekran kartı ve RAM'leri değiştirdim bir şey değişmedi( ilk bilgisayar bozulunca ekran ve RAM'leri 2.de denemiştim çalıştığından eminim). Anakarttan şüpheleniyorum. Fakat güç kaynağından elektrik alıyor. Ekran kartı fanı ve işlemci fanı dönüyor yani düşündüğüm kadarıyla ekran kartı yuvası bozuk olsa fanı dönmezdi diye düşünüyorum. Bir de şunu da hatırlatmak istiyorum şu an Power tuşundan açıyorum basılı tutuyorum kapanması için kapanmıyor normalde çalışıyordu. Güç kaynağından kapatıyorum ne yapmam gerekiyor? (Bu arada biri AMD işlemci, diğeri Intel. Birbiri yerine deneyemedim).

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,

1, 5 -2 ay önce bilgisayarımın hiçbir sorunu yoktu. Sabahı kullanıyordum akşamı açayım dedim görüntü gelmedi. Ekran kartını temizledim elektrikli süpürge ile yuvayı falan temizledim(aynı işlemi RAM'de de yaptım) bayağı uğraştım olmadı. Dedim diğer bilgisayarı kullanayım. Yine bir 2- 2, 5 ay kullandım. Sabah dersteyken birden kapandı sanki elektrik gitmiş gibi (bilgisayar kapanıyor falan demedi direkt kapandı). Tabi tekrar açmayı deneyince açılmadı aynı işlemleri şu an da yapıyorum. Temizledim, süpürge tuttum faydası yok. Önceki bozulan bilgisayarla ekran kartı ve RAM'leri değiştirdim bir şey değişmedi( ilk bilgisayar bozulunca ekran ve RAM'leri 2.de denemiştim çalıştığından eminim). Anakarttan şüpheleniyorum. Fakat güç kaynağından elektrik alıyor. Ekran kartı fanı ve işlemci fanı dönüyor yani düşündüğüm kadarıyla ekran kartı yuvası bozuk olsa fanı dönmezdi diye düşünüyorum. Bir de şunu da hatırlatmak istiyorum şu an Power tuşundan açıyorum basılı tutuyorum kapanması için kapanmıyor normalde çalışıyordu. Güç kaynağından kapatıyorum ne yapmam gerekiyor? (Bu arada biri AMD işlemci, diğeri Intel. Birbiri yerine deneyemedim).

Bilgisayarınızın enerjisi yetersiz geliyor besleme yetersiz olduğu için sistem ani kapanma yaşıyor PSU yetersiz olduğunda yaşanacak bir sorun genelde sisteminizin tam özelliği ve. PSU kaç watt değerini bizimle paylaşırsanız size daha iyi yardımcı oluruz

Yeni anakart aldım sorun düzeldi.Bozulan anakarttaki işlemciyi falan denedim işlemcide sıkıntı yok.Sadece sıkıntı anakarttaymış.Bozulan anakartın fotoğrafını paylaştım.Ram soketine yakın iki adet pil denen şey patlamış sanırım hafif şişmesinin bile etkisi olurmu bilmiyorum.Uzaktaki pilde sıkıntı yok.Sizce görüntü gelmemesinin sebebi bu olabilir mi ? Yerine yeni pil takıcam.

Dosya Ekleri

• IMG_20201031_213458.jpg
    IMG_20201031_213458.jpg
    93,8 KB · Görüntüleme: 32
Yeni anakart aldım sorun düzeldi. Bozulan anakarttaki işlemciyi falan denedim işlemcide sıkıntı yok. Sadece sıkıntı anakarttaymış. Bozulan anakartın fotoğrafını paylaştım. RAM soketine yakın iki adet pil denen şey patlamış sanırım hafif şişmesinin bile etkisi olur mu bilmiyorum. Uzaktaki pilde sıkıntı yok. Sizce görüntü gelmemesinin sebebi bu olabilir mi? Yerine yeni pil takacağım.

Kondansatör onları değişitirseydin düzelirdi aynısını internetten veya elektronikçilerden bulabilirdin. Yalnıız iki değil daha fazla var diğerleride şişmiş sanırsam en fazla sana Max 5TL'ye patlardı oda kalitelileri.

Geri
Yukarı