Bilgisayar çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor

Makaleler
1
Daha fazla  
Elimde 2. el olarak aldığım Gigabyte R9 380 ekran kartı var. Ekran kartının pin girişlerini yapıp bilgisayarı açtığım zaman fanlar dönüyor ama ekrana görüntü gelmiyor. HDMI kablosunu ekran kartından anakart girişine taktığım zaman yine görüntü gelmiyor. Ancak ekran kartının pin girişlerini çıkartıp, ekran kartına giden gücü kestiğim zaman anakarttan görüntü alabiliyorum.

Sahip olduğum sistem:
MSI H97 Gaming 3 anakart
i5-4460 işlemci
750W High Power PSU
2x4 8 GB RAM

Bu arada kart aldığım kişinin bilgisayarında sorunsuz çalışıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran karında HDMI çıkış kullanıyorsunuz peki monitör de hangi girişi kullanıyorsunuz? Yani dönüştürücü mü kullanıyorsunuz?

Kablonun ekran kartına iyice oturduğuna emin olun herşeyden once, birçok defa bu kadar basit bir hata yüzünden saatlerce ugrasildigina şahit oldum.

Kablonun ekran kartına iyice oturduğuna emin olun herşeyden once, birçok defa bu kadar basit bir hata yüzünden saatlerce ugrasildigina şahit oldum.
Eminim hocam hatta pci girişinde mi sıkıntı var acaba şeklinde düşünerek diğer pci girişini de denedim. Hala sonuç yok açıkcası. Teamwiwer dan driver kurmayı deneyeceğim bakalım olacak mı.
Tamam arkadaşlar Teamwiewer'ı telefonuma bağlayarak AMD'nin sitesinden "radeon software" adlı programı indirdim ve kurumunu yaptım. O şekilde çözüldü normal cd sindeki driverı kurduğum zaman bir şey değişmesi. Tek çözüm kendi sitesindeki driveri indirip güncellemek sanırım. Umarım başkalarına yardımcı olur bu post çünkü ben delirmek üzereydim resmen.
Şimdi oyun testi yapma zamanı :D

Son düzenleme:
Aynı sorunu ben de yaşıyorum ama sizin bahsettiğiniz çözümü ben anlamadım. Ekrana görüntü gelmiyor iken nasıl driver yüklediniz ki ?
Eminim hocam hatta pci girişinde mi sıkıntı var acaba şeklinde düşünerek diğer pci girişini de denedim. Hala sonuç yok açıkcası. Teamwiwer dan driver kurmayı deneyeceğim bakalım olacak mı.
Tamam arkadaşlar Teamwiewer'ı telefonuma bağlayarak AMD'nin sitesinden "radeon software" adlı programı indirdim ve kurumunu yaptım. O şekilde çözüldü normal cd sindeki driverı kurduğum zaman bir şey değişmesi. Tek çözüm kendi sitesindeki driveri indirip güncellemek sanırım. Umarım başkalarına yardımcı olur bu post çünkü ben delirmek üzereydim resmen.
Şimdi oyun testi yapma zamanı :D

Aynı sorunu ben de yaşıyorum ama sizin bahsettiğiniz çözümü ben anlamadım. Ekrana görüntü gelmiyor iken nasıl driver yüklediniz ki ?
Hocam mesajı çok geç gördüm. Siz büyük ihtimal cozmussunuzdur ama ben başka arkadaşlar için özet geçeyim.
Telefona ve bilgisayara TW yükleyerek, üyelik açıp hesap oluşturuyorsunuz. Ardından bilgisayarı açtıktan sonra TW'de açılacağı için mobilden bilgisayarınıza bağlanıp, güncel driveri indirip kurmanız gerek. Driver kurulurken yarısında ekran gelecektir zaten.
İsterseniz ekran kartını çıkartıp, görüntüyü anakart üzerindeki girişten alarak TW ve ekran kartını indirip hazırlayabilirsiniz programları. Sonrasında yeniden ekran kartını takip, gerekli bağlantıları yapıp bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar açılınca TW ve telefonunuz üzerinden driveri güncelleyin

Hocam mesajı çok geç gördüm. Siz büyük ihtimal cozmussunuzdur ama ben başka arkadaşlar için özet geçeyim.
Telefona ve bilgisayara TW yükleyerek, üyelik açıp hesap oluşturuyorsunuz. Ardından bilgisayarı açtıktan sonra TW'de açılacağı için mobilden bilgisayarınıza bağlanıp, güncel driveri indirip kurmanız gerek. Driver kurulurken yarısında ekran gelecektir zaten.
İsterseniz ekran kartını çıkartıp, görüntüyü anakart üzerindeki girişten alarak TW ve ekran kartını indirip hazırlayabilirsiniz programları. Sonrasında yeniden ekran kartını takip, gerekli bağlantıları yapıp bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar açılınca TW ve telefonunuz üzerinden driveri güncelleyin.

Hocam ekrana görüntü gelmiyor nasıl yükleyeceğim ki bilgisayara?

Hocam ekrana görüntü gelmiyor nasıl yükleyeceğim ki bilgisayara?
Hocam işlemciden alın görüntüyü. Normal ekran kartı görüntü vermiyorsa, işlemcinin dahili ekran kartını kullanarak açın bilgisayarı. Benim sorunum ekran kartindaydi, hdmı kablosunu ekran kartından çıkartıp, yukarıdaki diğer hdmı girişine takınca görüntü geliyordu. Eğer sizde veya bunu okuyan arkadaşlarda işlemcinin ekran kartı dahi görüntü vermiyorsa çözümü bilmiyorum. Ama eğer sizde ekran kartı görüntü vermiyor fakat işlemciden görüntü alabiliyorsa yukarıda yazdığım gibi çözülebilir bu sorun

Yeni konular

Geri
Yukarı