Çözüldü Bilgisayar kasa camını çıkarırsak ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ibo3838

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı yeni aldım stok fan kullanıyorum 85 derece oluyor Valorant oynarken camı çıkarsam ne kadar fark eder. Kasa fotoğraftaki yerde.
Bir de kasa 4 fanlı 3 önde iki arkada.

3 önde 1 arkada.

IMG_20240314_183753.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Masanın içinde hava devirdaim yapamaz, kasayı masanın dışına koy arkasınında duvara yakın olmadığına emin ol Bi'de öyle dene, işe yaramaz ise cam kapağını sök ve arkadaşın dediği gibi bir tane ucuz bir vantilatör al ya da varsa yandan camın açık olduğu tarafından vurmak üzere vantilatörü yerleştir. Büyük ihtimalle çözülür, çözülmez ise tek şart ucuzundan 120 mm sıvı soğutucu alman olacaktır.

Bilgisayarı yeni aldım stok fan kullanıyorum 85 derece oluyor Valorant oynarken camı çıkarsam ne kadar fark eder. Kasa fotoğraftaki yerde.
Bir de kasa 4 fanlı 3 önde iki arkada.

3 önde 1 arkada.

Eki Görüntüle 2144707

Ön camı çıkarırsan çok toz çeker dereceyede çok faydası olmaz sıvı soğutma alabilirsin pahalı geliyorsa hava soğutma al stok fan yetersiz kalıyor.

Stok fanı değiştir. Deep cool AG400 al bıda ısınma derdin olmaz! Pahalı gelirse başka bir arkadaşın dediği Dark Freezer X123 al o da işini görür. Bu arada işlemcin ne tam olarak?

Bende Ryzen 5 5600 var ilk zamanlar çok dert etmiştim sonra bu yöntemi yaptım zaten sistem iyi olduğu için FPS sorun olmamıştı öyle oynadım bayağı bir süre, işlemciye zararıda yok.

Reis deneyeceğim bir ya zaten güçlü sistem şu an RDR2 de 120 FPS Valorant da 450 FPS alıyorum biraz FPS düşüşü sorun çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı