Bilgisayar çok ısınıyor

Daha fazla  
Merhaba, laptopumun eskisine göre oyunlardaki performansı çok düşüyor. Ben bunun çok fazla ısınmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Fanları temizlettirsem ve kaliteli bir soğutucu alırsam eski haline döner mi? (6 senedir bilgisayar hiç temizlenmedi.)

• Bilgisayarı temizle.
  • Termal macunu yenile.
  • Harici soğutucu alabilirsin.
  • Tam bilmiyorum ama bazı laptoplarda bilgisayar içindeki fanlar bir tık daha büyük ve RPM hızı daha yüksek fanlarla değiştirilebiliyor sanırım.

Aga bende babamla içini açtık. Kulak çöpü ve çubukla işini temizledik.( Peçete felan kullanma alabildiğini al sen yoksa toz yapışır çıkmaz ıslak mendil dahil.) Sonra ne bilgisayar ses çıkarır oldu nede ısınır oldu gayet rahatım. Sende temizle bence termal macun yapabiliyosan al yoksa uğraşma.

Bu işlere hakim değilseniz çevrenizde güvendiğiniz bir bilgisayarcıya laptopunuzun iç bakımını yaptırın. Altına da Zalman, Thermaltake gibi kaliteli markalardan bir soğutucu alınırsa gayet hoş olur.

Havalar anormal derecede sıcak. Ben bilgisayarıma macun işlemi uygulamış olmama rağmen yinede ısınıyor. Toz bile yok kasada. Ama ben bile harıl harıl terliyorum.

Merhaba, laptopumun eskisine göre oyunlardaki performansı çok düşüyor. Ben bunun çok fazla ısınmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Fanları temizlettirsem ve kaliteli bir soğutucu alırsam eski haline döner mi? (6 senedir bilgisayar hiç temizlenmedi.)
Termal macun yenileyin. Bilgisayarınızı temizleyin veya temizlettirin. Ek soğutucu alın.

Geri
Yukarı