Bilgisayar çok sesli çalışıyor

Kara_faruk

Centipat
Bilgisayarı normal açtığımda yüksek sesli açılıyor. Acaba bu sesi hangi parça çıkartıyor? Fikirlerinizi bekliyorum. Hemen değiştireceğim parçayı. Sessiz çalışsın istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sesler genelde fanlardan gelir. Benim eski kasada toplam 5 adet fan vardı. Bir ara 1 tanesi oyle ses yapiyorduki tespit edip ümüğünü sıkmıştım. İslemci fanınıda kontrol et.
Yada ekran kartın yeni bir modelse ilk acilista fanlari yüksek hızda çalışıp hemen normale dönüyor oyle birseyde olabilir.

Dostum sesler genelde fanlardan gelir. Benim eski kasada toplam 5 adet fan vardı. Bir ara 1 tanesi oyle ses yapiyorduki tespit edip ümüğünü sıkmıştım. İslemci fanınıda kontrol et.
Yada ekran kartın yeni bir modelse ilk acilista fanlari yüksek hızda çalışıp hemen normale dönüyor oyle birseyde olabilir.
Güç kaynağı eski benim ses çıkartırmı acaba? Birde fanlara bakayım sessiz çalışmasını istiyorum.

Güç kaynağı eski benim ses çıkartırmı acaba? Birde fanlara bakayım sessiz çalışmasını istiyorum.
Güç kaynağı olma ihtimali var. Benim mevcut sistemde tek ses çıkaran parça o. Traktör gibi mübarek, bugün yeni PSU siparişi verdim, yakında değiştireceğim inşallah.

Kasayı açıp, çalıştır. Ses yapmaya başlayınca tek tek parçaları dinle (hatta elinle fanları da durdurabilirsin, böylece sesin nereden geldiğini tespit edebilirsin.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı