Çözüldü Bilgisayar çok yavaş açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zanneti999

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım kullanılamayacak derecede yavaş. Açılması neredeyse 1 saat sürüyor ve kullanamıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bad sector uzun sürer. Yeşil olması iyi bir işaret. Okuma-yazma hız testi de o program üzerinden yapabilirsin. CrystalDiskInfo bu programı da kullan.

Bad sector yok HDD sağlam gözüküyor. Başka bir şeyden dolayı olabilir mi yavaşlama, RAM falan?

SATA kablosunu değiştirmem sorunumu çözdü. Yardımlarınız için teşekkürler.
Yanıtlarınız için teşekkürler yeni format atmıştım bilgisayara formattan sonra böyle oldu.

Diskin neredeyse ölmüş. Önerim yeni SSD alman.
Bütçe belirtirsen öneri yapabilirim.

Bence SSD alın. Çünkü hem daha hızlı hem daha tatmin edici. Sorun HDD de olabilir.

HDD ölmüş olabilir.

SSD alarak sorunu çözebilirsiniz, geçici olarak formatlayabilir veya görev yöneticisindeki otomatik başlatın aktif olduğu programları devre dışı bırakabilirsin.

HDD'n ölmüş olabilir. SSD alabilirsin yeterliyse 500GB.

HDD ölmüş olabilir ama sen ilk bir format at flaşdan düzelmezse SSD almak zorundasın.

HDD birden bozulabilir mi çünkü format attıktan sonra bu sorun başladı öncesinde böyle bir sorun yoktu.

Dostum bunu bende yaşıyorum format attıktan sonra HDD %100 kullanılıyor ve bir süre aşırı kasıyor bilgisayar sürücülerini falan kur kullanmaya devam et zamanla düzeliyor 1-2 gün içerisinde.

HDD Tune ve HDD Sentinel ile sağlık durumuna bakar mısın? HDD Tune ile quick scan tiki kapalı olacak şekilde bad sector taraması yap. Bilgi verenler bunu söylememiş. Donanım sorunu için test etmek lazım çünkü.

Tamamdır müsait olduğumda yapacağım sonucu söylerim.
HDD Tune ve HDD Sentinel ile sağlık durumuna bakar mısın? HDD Tune ile quick scan tiki kapalı olacak şekilde bad sector taraması yap. Bilgi verenler bunu söylememiş. Donanım sorunu için test etmek lazım çünkü.

Sanırım uzun sürecek şu anlık bir sorun gözükmüyor kutuckların hepsi yeşil.

Son düzenleme:
Tamamdır müsait olduğumda yapacağım sonucu söylerim.

Sanırım uzun sürecek şu anlık bir sorun gözükmüyor kutuckların hepsi yeşil.

Bad sector uzun sürer. Yeşil olması iyi bir işaret. Okuma-yazma hız testi de o program üzerinden yapabilirsin. CrystalDiskInfo bu programı da kullan.

Bad sector yok HDD sağlam gözüküyor. Başka bir şeyden dolayı olabilir mi yavaşlama, RAM falan?

SATA kablosunu değiştirmem sorunumu çözdü. Yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı