Bilgisayar çok yavaş

jurisz

Picopat
Arkadaşlar, bilgisayarim temizlensin diye kendi ayarlarından format attım ve kurdum. Sonrasında mouse çevirdiğimde çok geç tepkimeye girdi, klavye de yazı yazinca 3 4 saniye sonra yazılar kendi kendine yazılmaya başladı. Bilgisayara virüs mü girdi yoksa ben yanlış bir şey mi yaptım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bilgisayarim temizlensin diye kendi ayarlarından format attım ve kurdum. Sonrasında mouse çevirdiğimde çok geç tepkimeye girdi, klavye de yazı yazinca 3 4 saniye sonra yazılar kendi kendine yazılmaya başladı. Bilgisayara virüs mü girdi yoksa ben yanlış bir şey mi yaptım?

Driver kurdun mu? Ayrıca USB ile format daha sağlıklı.

Driverlarını kurdun mu? Ayrıca windows ve aynı anda r tuşuna basım temp yazıp ordaki dosyaları sil ve %temp% yaz ve ordakileri sil ve çöp kutusunu boşalt.

Artı -1 Eksi
Genelde virüslü korsan yazılım yüklenince olur. Ama siz çok az bilgi veriyorsunuz hangi Windows'u kurdunuz.* ayrıca PC nizi temizlemek için format atmaya gerek yok ki önemli olan PC'yi doğru kullanmak sanırım acemisiniz bu konuda. HDD kullanıyorsanız HD Tune ile diskinizi taratın bad sectör var mı varsa HDD değişim zamanıdır. Nasıl bir bilgisayar eski mi? İşlemciniz ne bellek ne kadar ekran kartınız ne bunları yazmadan burada bizler fazla yardımcı olamayız.

Genelde virüslü korsan yazılım yüklenince olur. Ama siz çok az bilgi veriyorsunuz hangi Windows'u kurdunuz.* ayrıca PC nizi temizlemek için format atmaya gerek yok ki önemli olan PC'yi doğru kullanmak sanırım acemisiniz bu konuda. HDD kullanıyorsanız HD Tune ile diskinizi taratın bad sectör var mı varsa HDD değişim zamanıdır. Nasıl bir bilgisayar eski mi? İşlemciniz ne bellek ne kadar ekran kartınız ne bunları yazmadan burada bizler fazla yardımcı olamayız.

Bilgisayarim laptop daha yeni aldim 7 ay bile olmadı 4 GB RAM var işlemcisi AMD A9-9420 radion R5 Windows 10 Home kurulu orijinal lisans zaten ssd 237GB alani var ben virüsten şüpheleniyorum virus taraması nasıl yapabilirim?

Bilgisayarim laptop daha yeni aldim 7 ay bile olmadı 4 GB RAM var işlemcisi AMD A9-9420 radion R5 Windows 10 Home kurulu orijinal lisans zaten SSD 237GB alani var ben virüsten şüpheleniyorum virus taraması nasıl yapabilirim?

Bir virüs programı indir ve kur zaten en temel özellikleri virüs taraması yapıp silmektir.

Bir virüs programı indir ve kur zaten en temel özellikleri virüs taraması yapıp silmektir.

Kardeş Microsoft'tan tertemiz Windows 10 indir ISO olarak Rufus'la usby yazdır ve yükle. Tavsiyem budur yine de saçmalarsa laptopun yazılımdan değildir. Laptopunda başka bir sorun vardır muhtemelen. Wirüs programı Online tarat ESET veya Norton'la, antivirüs ben şahsen hiç yüklemem PC'yi boğuyor sıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı