Bilgisayar daki görüntü mor oldu

Burakkak

Hectopat
IMG_20200117_121624.jpg

Bilgisayarı açarken yanlışlıkla kasaya çarptım ve PC dondu ve bende yeniden başlattım fakat hep reset atıyordu biraz bekledim tekrar dedim ve açıldı fakat ekranı mor olmuştu sonra bende ekran kartını söküp işlemci üzerindeki ekran kartını kullandım fakat yine aynı problem vardı. PC'de SS aldım ve telefona atıp baktım ama resmin renkleri düzgündü sorunun monitörden olmadığını da biliyorum çünkü monitörün kendi yazılımındaki yazıların renkleri düzgün sizce sorun nerededir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım HDMI değil de VGA (Mavi ve pinli) görüntü kablosu kullanıyorsunuz. Durum buysa: Eğer ki kablo gerilip de ekran kartınızın görüntü çıkışındaki pinlere zarar vermediyse, kabloyu çıkartıp taktığınızda ya da en kötü ihtimal yenisiyle değiştirdiğinizde sorun düzelecektir.

IMG_20200117_142137.jpg

pcde aldığın ss düzgünse sorun monitör de sanırım?
ama monitörde sıkıntı olsa bu bölgeninde renkleri bozuk olması gerekmiyomu
Görüntü kablonuzun ucu biraz çıkmış olabilir mi? Monitöre giden tarafı bi' kontrol edin tam takılı mı diye.
kontrol ettim herzamanki gibi bi sıkıntı yok yani
acaba işlemcinin pinlerinden birisinde temassızlık olabilir mi çünkü ilk başta da çalışmado pc bi süre

Eki Görüntüle 487763

Ama monitörde sıkıntı olsa bu bölgenin de renkleri bozuk olması gerekmiyor mu?

Kontrol ettim, her zamanki gibi bir sıkıntı yok yani.
Sıkıntı monitörün panelinde değil gördüğünüz gibi, panel gelen veriyi doğru şekilde gösteriyor. VGA da kullandığınıza göre sorun 99% kabloda. Yüksek ihtimal gevşedi. Kabloyu bilgisayar ve monitörden söküp dikkatlice ve oturduğundan emin olarak tekrar takın.

Sıkıntı monitörün panelinde değil gördüğünüz gibi, panel gelen veriyi doğru şekilde gösteriyor. VGA da kullandığınıza göre sorun 99% kabloda. Yüksek ihtimal gevşedi. Kabloyu bilgisayar ve monitörden söküp dikkatlice ve oturduğundan emin olarak tekrar takın.
tamam deniycem
ilginiz için teşekkür ederim sorun kablodaymış

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı