Bilgisayar Dersinden Aydınlatıcı Ödev

Ahmet Karaca

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar, öğretmenimiz tüm öğrencilere bilgisayarla ilgili ödev konusu seçmemizi istedi. Ben de düşündüm ki arkadaşlarıma öyle bir ödev hazırlamalıyım ki bilgisayar alırken onlara yardımcı olacak bilgiler vereyim. Unutmayacakları bir konu olsun. Sonuç olarak, kendileri de bilgisayar alırken dikkatli olmaları için -ve benim de bilgili olduğum bir konu- ekran kartı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar başlıklı ödevime başladım.

Bu ödevimde GB kavramının önemli olmadığını soldan ikinci rakamın daha önemli olduğunu vurgulayacağım. Sizlere sormak istedim. Daha başka hangi hususlara değinmeliyim ?

Çok ayrıntıya girmeyeceğim. Yalnızca ekran kartı alırken dikkatli olsunlar.

Isınma olayı olarak eski ve yeni nesil olarak karşılaştırabilirim. Çekirdek hızı, bellek hızı gibi ayrıntılara girmem gibi.

Bence ekran kartları konusunu anlat. Ekran kartın kaç GB diyenlere faydan dokunmuş olur.

Veya bunun dışında kasaları konu edinebilirsin. Ben geçen dönem hazırlamıştım böyle bir sunu. Şuan bende duruyor. Güzel bir sunu olduğunu düşünüyorum.
Sana yararı olacak ise yollayabilirim.

Amaç = Kasa denilen şeyin bir teneke parçasından ibaret olmadığını arkadaşlarına gösterebilmek.
Hoca çok beğenmişti beni, güzel bir biçimde, ezberciliğe kaçmadan, kendi cümlelerini kurarak anlatırsan hocanın gözüne gireceğinden eminim.

Bence ekran kartları konusunu anlat. Ekran kartın kaç GB diyenlere faydan dokunmuş olur.

Veya bunun dışında kasaları konu edinebilirsin. Ben geçen dönem hazırlamıştım böyle bir sunu. Şuan bende duruyor. Güzel bir sunu olduğunu düşünüyorum.
Sana yararı olacak ise yollayabilirim.

Amaç = Kasa denilen şeyin bir teneke parçasından ibaret olmadığını arkadaşlarına gösterebilmek.
Hoca çok beğenmişti beni, güzel bir biçimde, ezberciliğe kaçmadan, kendi cümlelerini kurarak anlatırsan hocanın gözüne gireceğinden eminim.

Yollayabilirsin. Bekliyorum. Ayrıca, teşekkürler.

Tamam yüklüyorum. Slayt gösterisini baştan sonra incele, bazı yerlerde benim adım geçiyor. Kendi kasamdan örnekler ile anlatmıştım zamanında.
Slaytın karşısına geçip okuma bence, öğren ve kendi cümlelerinle anlat arkadaşlarına.

Mesela ben kasanın parçalarını götürüp canlı olarak göstermiştim. Veya ödevi koyacağın DVD kutusuna resim falan koy. Bunlar ince ayrıntılar, hoca ne kadar emek verdiğini anlar böyle yaparsan.

İşine yarayacaksa ne mutlu bana, hazıra konma :D Öğrenmeye bak derim. İçerisinde kasa tipleri, soğutma sistemleri, güç kaynakları, ve bu donanımları alırken nelere dikkat edeceğimiz, vidasız montaj, sıvı soğutma, PSU'nun konumu, HDD yuvaları gibi konular var.

Dosya.tc -

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı