Bilgisayar dondu hiçbir şekilde yanıt vermiyor

ArcadeCordex

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bilgisayarım iki gündür arada böyle yapmakta bilgisayar donuyor hiçbir şeye yanıt vermiyor ben açma kapama düğmesine basmadikca bilgisayar ne kapanıyor ne de başka bir şeye yanıt veriyor.

Herkese merhaba, bilgisayarım iki gündür arada böyle yapmakta bilgisayar donuyor hiçbir şeye yanıt vermiyor ben açma kapama düğmesine basmadikca bilgisayar ne kapanıyor ne de başka bir şeye yanıt veriyor.

Sanırım Windows kaynaklı şimdi otomatik onarım bölümüne attı.

Sanırım Windows kaynaklı şimdi otomatik onarım bölümüne attı.

Bu sefer de otomatik onarıma hazırlanıyor ekranında dondu.🥲

Son düzenleme:
Aynı durumu iki kez yaşadım. Ya medya ağırlıklı veya oyun oynarken sık oluyordu. Genelde fare tuşuna basar basmaz donar ve Power tuşu hariç hiç tepki vermezdi. Donma olunca hoparlör cızırdamaya başladı.

HDD değişti olmadı. Ekran kartı, RAM, CPU değişti olmadı. Enson teste girdi ve anakart chipset CPU ve RAM'dan gelen komutları kesiyordu. Yonga dediğimiz chipset oluyor.

Herhangi bir bip sesi gelmiyor değil mi? SSD'de bildiğim bir sorun yok sıkıntı dediğiniz yazılım da olabilir önemli dosyanız yoksa formatı deneyin bence.
Hocam bip sesi sesi yok ez debug led ışıkları da yanmıyor. Hatta şu anda bu otomatik onarım bölümüne attı beni .

Aynı durumu iki kez yaşadım. Ya medya ağırlıklı veya oyun oynarken sık oluyordu. Genelde fare tuşuna basar basmaz donar ve Power tuşu hariç hiç tepki vermezdi. Donma olunca hoparlör cızırdamaya başladı.

HDD değişti olmadı. Ekran kartı, RAM, CPU değişti olmadı. En son teste girdi ve anakart chipset elektrik kesiyordu. Yonga dediğimiz chipset oluyor.

Anakart yeni almıştım 1.5 yıl oluyor en iyisi garantiye yazmam olabilir.

Hocam bip sesi sesi yok ez debug led ışıkları da yanmıyor. Hatta şu anda bu otomatik onarım bölümüne attı beni .
Ekran kartı sıkıntısı olduğunu sanmıyorum anakart problemide olabilir yazılımsal da olabilir ama bence yazılımsal bir problem.

Anakart yeni almıştım 1.5 yıl oluyor en iyisi garantiye yazmam olabilir.
Evet, garantisi varsa göndermeniz iyi olur en azından anakart da sıkıntı var mı yok mu anlarız.

d:\efi\microsoft\boot\cipolicies\active\{cdd5cb55-db68-4d71-aa38-3df2b6473a52}.cip önyükleme kritik dosyası bozuk.
Hocam sorunu böyle belirtmiş Windows.

Buyurun log kayıt dosyası.

Benim anlamadığım sistem c'ye kurulu sorunu d'ye kaydettik diyor SSD sorunu mu yoksa bu?

Dosya Ekleri

• SrtTrail.txt
    4 KB · Görüntüleme: 16
d:\efi\microsoft\boot\cipolicies\active\{cdd5cb55-db68-4d71-aa38-3df2b6473a52}.cip önyükleme kritik dosyası bozuk.
Hocam sorunu böyle belirtmiş Windows.

Buyurun log kayıt dosyası.

Benim anlamadığım sistem c'ye kurulu sorunu d'ye kaydettik diyor SSD sorunu mu yoksa bu?
Sorun Giderme - Gelişmiş Seçenek - Sistem Geri Yükleme

Geri yükleme noktanız var mı bakın bakalım.

Hocam ben direkt Windows 11 ile devam et dedim sisteme girdim şimdi yeniden başlattım sistem açıldı. Ama yine olma ihtimali var gibi ben en iyisi formata işlemine geçeyim.

Sorun giderme - gelişmiş seçenek - sistem geri yükleme.

Geri yükleme noktanız var mı bakın bakalım.

Sistem geri yükleme var hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı