Low Level Format dondu, yanıt vermiyor

Bourne

Hectopat
Yaklaşık iki saattir %36'da dondu kaldı. Bu normal mi beklemeli miyim yoksa bu durum HDD'nin kurtarılamayacağına mı işaret ediyor? HDD Guru programı ile LLF yapıyorum.

İşlemin bitme süresi diskin boyutuna göre değişebilir. Sabaha kadar bekleyin. Olmazsa bu rehberdeki adımları izleyerek tekrar deneyin: [Rehber] HDD ve SSD'deki verileri kurtarılmayacak şekilde silme - Technopat Sosyal

Rehberinize baktım. Diskim 500 GB 49-50 Mbps ile yazıyor. %36'ya gelene kadar takılma olmadı hız değeri ve Current sector değeri sürekli değişiyordu ancak sonrasında dondu kaldı iki saat geçti. İşlemin zaman aldığını biliyorum donmadan devam etse anlarım da iki saat geçti hala 36'da.

Rehberinize baktım. Diskim 500 GB 49-50 Mbps ile yazıyor. %36'ya gelene kadar takılma olmadı hız değeri ve Current sector değeri sürekli değişiyordu ancak sonrasında dondu kaldı iki saat geçti. İşlemin zaman aldığını biliyorum donmadan devam etse anlarım da iki saat geçti hala 36'da.
Bu, diskin iflah olmaz olduğunu mu gösteriyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Llf işlemi başladığından olsa gerek biosda hdd gözükmüyor dolayısıyla hddden açamıyorum hatta artık usbden de giremiyorum. Usbye xp live kurup oradan hddye format atıyordum. Donunca her şey altüst oldu.
Çok yavaşladı bilgisayar, bios ekranı bir dk sonra anca geçiyor.

Llf işlemi başladığından olsa gerek biosda hdd gözükmüyor dolayısıyla hddden açamıyorum hatta artık usbden de giremiyorum. Usbye xp live kurup oradan hddye format atıyordum. Donunca her şey altüst oldu.
Çok yavaşladı bilgisayar, bios ekranı bir dk sonra anca geçiyor.
Siz en iyisi bu işlemi bir bilgisayarcı da yaptırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı