Bilgisayar Donma Sorunu

semihtolaman

Hectopat
Bu durum sistem isteyen oyunlarda oluyor sistemim yetiyor aslında Driver'larım tam diye düşünüyorum ama yardımcı olursanız sevinirim çünkü bilgisayarımın anakartı bozuktu. Bilgisayar ne zamandır yatıyordu öyle anakartı tamir ettirdim Driver'ı falan kudum işte GTA 5'i yükledim Steam'dan açtım dondu direkt bilgisayar fare falan oynamıyordu bayağı bekledim reset attım.

Anakart: ASUS M5A97.
İşlemci: AMD FX-8120.
Ekran kartı: NVIDIA 1050 Ti.
RAM: 8 GB.
İşletim sistemi: Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durum sistem isteyen oyunlarda oluyor sistemim yetiyor aslında Driver'larım tam diye düşünüyorum ama yardımcı olursanız sevinirim çünkü bilgisayarımın anakartı bozuktu. Bilgisayar ne zamandır yatıyordu öyle anakartı tamir ettirdim Driver'ı falan kudum işte GTA 5'i yükledim Steam'dan açtım dondu direkt bilgisayar fare falan oynamıyordu bayağı bekledim reset attım.

Anakart: ASUS M5A97.
İşlemci: AMD FX-8120.
Ekran kartı: NVIDIA 1050 Ti.
RAM: 8 GB.
İşletim sistemi: Windows 10.

SSD mi HDD mi kullanıyorsunuz HDD kullanıyor iseniz Windows 10'da donması normal.8.1 re yükleyin sisteminizden daha az kullarak 3-7 FPS fazla verebilir ve donmalar olmaz büyük ihtimalle ayrıca temiz kurulum yapın Windows'un ayarları pek sağlıklı değil. Eğer SSD kullanıyor iseniz donanımsal bir sey olabilir ya da yanlis Driver'lar kurmus olabilirsiniz.

bunu yaptım
.
.
hd tune pro yok bu arada
Açılmayan oyunlar genelde yüksek boyutlu oyunlar tamire verdiğim adamda demişti hdd de sıkıntı var diye ama şimdi niye hd tune de çıkmadı onu anlamış değilim

Dosya Ekleri

• Adsız (2).png
    Adsız (2).png
    8,8 KB · Görüntüleme: 21
  • HDD benç (2).png
    HDD benç (2).png
    12,2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı