Çözüldü Bilgisayar Donma ve ''Dıt' sesi Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Swacth12

Kilopat
Daha fazla  
3 gün önce topladığım sistem şu son gün aniden donup takılıyor ve bilgisayarı kasadan kapatmam gerekiyor. Oyun oynarken de oldu, internette dolaşırken de. Yardımlarınızı bekliyorum.

Windows 10 Pro (Tüm sürücüler güncel, güncelleştirmeler tam.)

Çözüm
değiştirmeni tavsiye ederim. Değiştirebiliyorsan.

Sonuçta 3 gün önce almışsın virüs desem ne ara bulaşacak. Eski olduğu için desem yeni almışsın. Tozdan desem 3 günde toz olmaz. Çok fazla şey yükledin desem 3 günde ne kadar şey yükleyebilirsin? Büyük ihtimal Sorun hdd veya ram'dedir fakat donma sorunu hdd'den kaynaklıdır. Dıt sesi Ram'den. Bazen Hdd'dende olabiliyor ama genelde ram. Ramlar tam oturmamış olabilir. Bilgin varsa bu konuda bakmanı tavsiye ederim. Hdd'yi değiştirmeni öneririm.
MSI Fast Boot'u kapattım. Sorun düzeldi.
değiştirmeni tavsiye ederim. Değiştirebiliyorsan.

Sonuçta 3 gün önce almışsın virüs desem ne ara bulaşacak. Eski olduğu için desem yeni almışsın. Tozdan desem 3 günde toz olmaz. Çok fazla şey yükledin desem 3 günde ne kadar şey yükleyebilirsin? Büyük ihtimal Sorun hdd veya ram'dedir fakat donma sorunu hdd'den kaynaklıdır. Dıt sesi Ram'den. Bazen Hdd'dende olabiliyor ama genelde ram. Ramlar tam oturmamış olabilir. Bilgin varsa bu konuda bakmanı tavsiye ederim. Hdd'yi değiştirmeni öneririm.
MSI Fast Boot'u kapattım. Sorun düzeldi.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı