Bilgisayar donması ve ardından kulaklıktan bip sesi gelmesi

oguzhantukuc

Kilopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Merhaba. Windows 10 kullanıyorum ve son 2 gündür bilgisayarda normal bir şekilde internette gezinirken bilgisayar ani kasılmalar yaşıyor ve anında kulaklıktan ardı ardına 3-5 kere bip, bip, bip sesi geliyor. Kesinlikle kasadan gelmiyor.
Örnek vermek gerekirse Google Chrome'da iken masaüstünü göstere basıyorum sonra tekrar basıyorum ve bilgisayar kasılıyor. Bip sesi geliyor kulaklıktan bir kaç kere. Sistemim Ryzen 3 2200g ve 1050ti ikilisinden oluşuyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba. Windows 10 kullanıyorum ve son 2 gündür bilgisayarda normal bir şekilde internette gezinirken bilgisayar ani kasılmalar yaşıyor ve anında kulaklıktan ardı ardına 3-5 kere bip, bip, bip sesi geliyor. Kesinlikle kasadan gelmiyor.
Örnek vermek gerekirse Google Chrome'da iken masaüstünü göstere basıyorum sonra tekrar basıyorum ve bilgisayar kasılıyor. Bip sesi geliyor kulaklıktan bir kaç kere. Sistemim Ryzen 3 2200g ve 1050ti ikilisinden oluşuyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Tam bir sisteminizi yazarmısınız?

%100 HDD kullanımı olabilir. Bilgisayarını açtığında onu kontrol et.

Aynı sıkıntı bende de oluyordu arada şimdi kayboldu.

Tam bir sisteminizi yazarmısınız?
R3 2200g
B450m-k asus anakart
G.skill 3000 mhz cl18 8gb ram
Rog strix 1050ti
Toshiba p300 1tb hdd
Adata 120gb ssd
500watt 80+ aerocool psu
Bip değilde "dıtttt" olmasın? Overclock veya undervolt var mı? Ekran kartı veya işlemcide.
Overclock veya undervolt yok. "Dıt" veya "bip" aynı ses bence. 4-5 kere tekrar ediyor ve pc takılıyor.
%100 HDD kullanımı olabilir. Bilgisayarını açtığında onu kontrol et.
Nereden kontrol edebilirim? Bence de HDD ile alakalı olabilir. Bir buçuk sene oldu toplayalı. HDD sıfır'dı.

Geri
Yukarı