Bilgisayar donması

BozukPC55

Centipat
Arkadaşlar bilgisayarım zamansız donup öylece kalıyor geri düzelmiyor da fare oynamıyor ve klavyenin ışıkları bile aynı kalıyor. Capslock açıp kapatsam bile. Bazen açıldıktan 20 dakika sonra bazen 4 saat sonra ama ne zaman olacağı belli olmuyor. Bilgisayar ikinci el toplama yaptım maddi durumlardan dolayı, bu yüzden lütfen çözümünü bilen varsa ulaşsın herhangi bir teçhizatı değiştirmem mümkün değil çünkü.

Windows 7 64 Bit
İşlemci AMD FX 6300 six Core
Anakart M5A78L-M LX3 ASUS
8 GB RAM
Ekran kartı MSI R7 240 2 GB
Power Supply 300W

Son düzenleme:
Donanımsal ve yazılımsal sorunları olabilir. Donanımsal olarak HDD veya SSD'den şüphelendim. Önce bir virüs temizliği ve driver güncellemesi yapın. Düzelmezse disklere geçeriz.

Windows 7 64 bit
İşlemci amd fx 6300 six core
Anakart m5a78l-m lx3 asus
8 Gb ram
Ekran kartı msi r7 240 2 GB
Kaspersky ve MalwareBytes programları ile güvenli modda tam tarama yapın.

Donanımsal ve yazılımsal sorunları olabilir. Donanımsal olarak HDD veya SSD'den şüphelendim. Önce bir virüs temizliği ve driver güncellemesi yapın. Düzelmezse disklere geçeriz.
Tamamdır usta ama benim hdd çok eski bende ondan kuşkulanıyorum power supplylık bi durum yoktur değil mi
Kaspersky ve MalwareBytes programları ile güvenli modda tam tarama yapın.

Tamamdır reis yapmaya calısıcam ama donacak yine:d
Arkadaşlar bilgisayar donduğu için yapamıyorum 3 kere dondu

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Tamamdır birde öyle deneyim sorun sizce büyük ihtimalle hdd de midir çünkü pc de değiştirmediğim sadece hdd var ve en eskisi de o
Yine dondu fark etmedi
Evet hocam virüs veya driver sorunu olsaydı güvenli mod yerinde donmazdı. HDD'yi başka PC'ye bağlayıp Flash bellek gibi HDD taraması yapın. Bad sector bulabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı