Bilgisayar donup kalıyor

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba aynı konuyu 2.kere açışım çünkü cevap gelmemeye başladı. Neyse bilgisayar video izlerken herhangi bir şey yapmıyorken yani ne yaptığım önemli değil donup kalıyor sıcaklık değerleri gayet normal işlemci ve ekran kartının. Diğerki konuda arkadaş GPU Tweak 2 silin demişti sildim düzeldi sandım düzelmemiş bu hatadan daha sık karşılaşıyorum artık. Hep reset atmak zorunda kalıyorum video izlerken donup kalıyor ama arkadan sesi geliyor bilgisayar bir kere çok tozlu ve çok pis alalı 1 yıl oldu ve hiç adam akıllı temizlenmedi ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Acaba MSI Afterburner'den kaynaklanıyor olabilir mi bu sorun? Çünkü indirmeden önce hiçbir sıkıntı yoktu indirdim olmaya başladı sildim ama hala olmaya devam ediyor. Yardımlarınızı bekliyorum yoksa format atmak zorunda kalacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sisteminizde Ram Leak (Bellek Sızıntısı) denen olay baş göstermiş olabilir, bu olay işletim sisteminizin önceden ram tahsis ettiği belleğe geri dönememesi yani programa ayırdığı belleği geri alamaması durumunda oluşur.
Belitileri: Çökmeden önce hafif bir kasma olayı veya ani ölüm denen komple çökme veya işlem kesme sorunu yani makinenin tamamen donup kalmasıdır.

İşletim sisteminizde RAM leak (bellek sızıntısı) denen olay baş göstermiş olabilir, bu olay işletim sisteminizin önceden RAM tahsis ettiği belleğe geri dönememesi yani programa ayırdığı belleği geri alamaması durumunda oluşur.
Belitileri: Çökmeden önce hafif bir kasma olayı veya ani ölüm denen komple çökme veya işlem kesme sorunu yani makinenin tamamen donup kalmasıdır.

Evet çökmeden önce hafif bir kasma oluyor mesela görüntü gidiyor ama fare imleci gözüküyor 2 saniye sonra oda donup kalıyor. Peki bunun çözümü var mı?
Yazılımsal hata olabilir format atmayı tercih edebilirsiniz.
Atıcam hocam zaten c diskine atacağım sadece windows onda kurulu bütün disklere atmak istemiyorum baya oyun var.Eğer formattan sonra gine devam ederse bilgisayarcıya götüreceğim bilgisayarı toplattırdığım adama.

Geri
Yukarı