Bilgisayar donuyor fakat fare hareket ediyor

alikuz35

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımı kullanırken bir anda donuyor. Ama normal donma değil; şöyle ki fareyi hareket ettirebiliyorum, uygulamalara tıklayabiliyorum fakat açılmıyor, hiçbir tepki vermiyor bilgisayar ve bu aralar oldukça sık yapmaya başladı. Bilgisayarı güç tuşundan kapatıp açınca düzeliyor. Bu sorunun kaynağı Windows kaynaklı mı olabilir, yoksa donanımsal mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşadığım sorunu videoya almıştım. Belki yardımcı olabilecek vardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşlar fikri olan var mı? Sanırım her bir parçayı tek tek teknik servise göndereceğim gibi gözüküyor. Uzun bir süreç olacak. Dolayısıyla öncesinde bu işe bulaşmadan çözüme ulaşabilirsem çok sevinirim.
@alikuz35 Başlığı siz açmıştınız. Güncel durumu verebilir misiniz? Sorun çözüldüyse nasıl çözüme ulaştınız?
Selamlar aynı sorunu ben de yaşıyorum yeni SSD aldım ve ona temiz kurulum yaptım ancak bir iki hafta sonra tekrar aynı sorunu yaşadım. Çok sık olmuyor ama tam unuttuğum anda tekrar başıma geliyor. Çok sinir bozucu bu kadar insanın çözüm bulamadığını görünce başlık açmaktan vazgeçtim. Tavsiyesi olan varsa yazabilir garantisi bitmeden önce ekran kartımı işlemcimi falan garantiye yollamalı mıyım? Sorunun bile ne olduğunu bilmeden yollarsam yüzde 90 olduğu gibi geri gelecek.

@challion merhaba. Konunun üstünden epey zaman geçmiş farkındayım. Ama attığınız videolardaki olayların aynısı bana olmaya başladı. Merak ettim zamanında çözebildiniz mi var mı bir tavsiyeniz?

Aynı sorunu aktif olarak yaşıyorum, bütün testleri yaptım çözüme ulaşamadım :/

Geri
Yukarı