Bilgisayar Donuyor ve Cızz sesi geliyor

Serhat Tay

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım oyundayken ya da video izlerken falan donuyor, format attım düzelmedi. HDD taradım sorun çıkmadı, RAM'leri ve RAM slotlarını tek tek denedim düzelmedi. Realtek high definition audio adlı ses sürücüsünü kapatınca donmadan kullanabiliyorum ama ses gelmiyor ne yapabilirim?

Sistem: AMD A10-7860K APU
GTX 1050Tİ
16 GB CORSAİR VENGEANCE 2400MHZ RAM
GİGABYTE ANAKART
1TB HARDDİSK
COOLER MASTER 80+ 500W GÜÇ KAYNAĞI

Not: Elimdeki başka ekran kartıyla denedim bir değişiklik yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart üreticinizin sitesinde daha güncel bir ses sürücüsü varsa onu yükleyip deneyin. Onun haricinde ses ayarlarından varsayılan biçim için DVD kalitesini seçerek deneyebilirsin.
Ses_Varsayılan_Biçim.jpg

Anakart üreticinizin sitesinde daha güncel bir ses sürücüsü varsa onu yükleyip deneyin. Onun haricinde ses ayarlarından varsayılan biçim için DVD kalitesini seçerek deneyebilirsin.
Eki Görüntüle 295577
Ses DVD kalitesindeymiş zaten driver güncel, onun dışında bir şey fark ettim, sanırım kuzey köprüsü çok ısınıyor. Watch Dogs 2'de denedim sistem 10dk'ya kalmadan donuyor. Bilgisayar donduğunda işlemci 50-55 dereceydi.

Anakart: Gigabyte F2A88X-D3H

HWinfo veya Aida64 ile sıcaklık değerlerini incele o zaman. Belleklerini OC yaptıysan o işlemi geri çekmelisin.
Overclock'suz şekilde de donmalar devam ediyor. Bütün parçalar 50-60 derece oyunda. Ramleri tek tek denedim yine aynı. Onun dışında sorun ısınma kaynaklı değil bilgisayar açıldığında da donuyor bazen.

Ses sürücüleri ile bir sorun olduğunu düşünüyorum. Başlangıç programlarından ses kartının yazılımını varsa onu deaktif etmeyi deneyebilirsin. Sürücüyü kaldırıp windowsun kendi sürücüleri ile devam edebilirsin.

Nvidia High Definition Audio'yu devre dışı bıraktım. Sadece High Definition Audio devrede şuan deneyeyim böyle haber veririm.
Ses sürücüleri ile bir sorun olduğunu düşünüyorum. Başlangıç programlarından ses kartının yazılımını varsa onu deaktif etmeyi deneyebilirsin. Sürücüyü kaldırıp windowsun kendi sürücüleri ile devam edebilirsin.
Hala devam ediyor ayrıca özellikle lol ve watch dogs 2'de daha çok donarken, csgo da daha az donuyor. Lütfen yardım edin de şu sorunu çözeyim.
Arkadaşlar biri yardım etsin lütfen kaç aydır uğraşıyorum. Bir türlü çözülmedi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı