Çözüldü Bilgisayar donuyor ve ekran kararıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

seymayneym

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba forum üyeleri, geçtiğimiz hafta içerisinde başlayan bir sorunu çözmek için aşağıda sunacağım çözümü denedim fakat sonuç vermedi. Öncelikle sorunu anlatmam gerektiğini düşünüyorum, herhangi bir uygulama kullanırken veya bir oyunu açtığımda ekran birden gidiyor -monitöre elektrik gelmeye devam ediyor- ve klavye üzerinden numlock ışığını kontrol ettiğimde donmuş oluyor.

YouTube üzerinden arattığım kadarıyla denediğim çözüm:

Güç seçenekleri üzerinden "gelişmiş güç ayarlarını değiştir" kısmından "en düşük işlemci durumu: %50", "sistem soğuma ilkesi: Etkin", "en yüksek işlemci durumu: %95" olacak şekilde ayarladım fakat bir sonuç vermedi.

Sistem özelliklerim:

Anakart: P5G41T-M lx.
Ekran kartı: MSI R7 240.
İşlemci: Intel Core2 Duo E8500 3.16GHz.
RAM: 4 GB (markasını kontrol edemedim)

Yardımcı olursanız mutlu olurum, iyi günler.

Çözüm
Aynı olay ben de oluyordu oyun açmadığım zaman bir sıkıntı olmuyordu ama açınca PC reset atıyordu ben bilgisayarı tamamen söktüm PSU'ya bağlı bütün kabloları çıkardım düzgün şekilde tekrar taktım şu an bir sıkıntı yok büyük ihtimalle PSU'da sıkıntı var.
Aynı olay ben de oluyordu oyun açmadığım zaman bir sıkıntı olmuyordu ama açınca PC reset atıyordu ben bilgisayarı tamamen söktüm PSU'ya bağlı bütün kabloları çıkardım düzgün şekilde tekrar taktım şu an bir sıkıntı yok büyük ihtimalle PSU'da sıkıntı var.

Çözüm

Cevap için teşekkürler, sorunumu çözdü.

Geri
Yukarı