Bilgisayar donuyor ve takılıyor

fifth22

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8+8
SSD veya HDD modeli
M2 ssd 480 gb
Ekran kartı
Rx 6400
Anakart
B450m
İşlemci
R5 4500
Merhaba iyi sosyaller bilgisayarımda işlem gerçekleştirirken takılmalar yaşıyorum. Anlık donup uzun bir süre tepki vermiyor. 1-2 dakika sonrasında düzeliyor fakat tekrar bir işlem yapmam sonucunda tekrardan aynı problemi yaşıyorum. Bazen de olmuyor garip bir vakayla karşı karşıyayım. DDU ile sürücü kaldırıp WHQL ile kurdum fakat yine hiçbir olumlu sonuç elde edemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim iyi sosyaller tekrardan.

Virüs taraması yapabilirsiniz, zamanında benzerini mouse ile yaşamıştım windefender'dan sil dedim düzeldi. Olmazsa son zamanlarda yüklediğiniz bir oyun/mod tarzı bir şey varsa illa virüslüdür diye demiyorum SSD'nin yeni azalmıştır, optimizasyonu kötüdür, bugludur vs. onu denetim masasından appdata'dan shift + del ile artık nereye kurduysanız her yerden silerek bilgisayardan gönderebilirsiniz. Birde uzun süreli açık bırakıyorsanız bırakmayın, dinlensin makina.

Virüs taraması yapabilirsiniz, zamanında benzerini mouse ile yaşamıştım windefender'dan sil dedim düzeldi. Olmazsa son zamanlarda yüklediğiniz bir oyun/mod tarzı bir şey varsa illa virüslüdür diye demiyorum SSD'nin yeni azalmıştır, optimizasyonu kötüdür, bugludur vs. onu denetim masasından appdata'dan shift + del ile artık nereye kurduysanız her yerden silerek bilgisayardan gönderebilirsiniz. Birde uzun süreli açık bırakıyorsanız bırakmayın, dinlensin makina.
Dediklerini yapacağım hocam, maalesef PC uzun süreli açık kalabiliyor.

@Envfedaisi Hocam bu arada WHQL ile driver kurdum fakat AMD Software açılmıyor. Sebebi nedir?
Valla ben pek anlamam driver işlerinden, belki orijinal siteden kurmamışsınızdır yada sizinki olmayan bir ekran kartı sürümünü kurmuşsunuzdur hatta sorunun sebebi bu bile olabilir.

Geri
Yukarı