Bilgisayar takılıyor ve donuyor

Gost123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bu aralar bilgisayarım takılıyor ve donuyor. Masaüstünde sesler gelirken sanki mavi ekran hatası verir gibi ses veriyor ve kapanırken yavaş kapanıyor. Kasanın tuşundan kapatıp açınca düzeliyor, aradan 1 saat geçip geri açınca yine aynı sorun. Reset atınca düzeliyor. Nasıl çözebilirim?

Sistem
Amd Ryzen 5 3600
Evga gtx 1060 6 gb
1 Tb Hdd 120 Gb Ssd
8x2 Ram 2400 mhz
Msi b450m-a pro max anakart

Son düzenleme:
Bende de benzer bir sorun vardı. Pc kitleniyordu ve mavi ekran falan da vermiyordu. Çözümü şu;
Bios'tan "core performance boost" özelliğini devre dışı bıraktım ve sorun çözüldü.

Harddiskime Hdtune Pro ile test yaptırdım health okey ve bad sector yok. Ssd aynı şekil
Arkadaşlar Malwarebytes indirdim ve kurdum.6 tane detections buldu sorun bunlardan kaynaklı olabilir mi? 2 tane kayıt defterinden 4 tane malware tip yazıyor ne yapmalıyım.

Tabii ki de olabilir. Malwarebytes karantinaya almıştır onları. Karantinaya alınanların hepsini sil ve senden bilgisayarını yeniden başlatmanı isterse başlat. Ayrıca tahminimce antivirüs programı da kullanmıyorsun veya Windows Defender kullanıyorsun. KIS indirerek gerçek bir koruma elde edin ve ayrıca yine KIS ile tam tarama yap. İşlemleri gerçekleştirdikten sonra sorunun zararlılarla ilgili olup olmadığını belirtirsin.

Tamamdır hocam bende Eset vardı onla tam tarama yaparım ayrıca Malwarebytes bulduklarını karantinaya alıp sildim yeniden başlattım.Şimdi de tam tarama yaptırıp durumu size bildireceğim.

Evet bütün windows update güncellemelerini yapıyorum. Dediklerinizi sabah deneyeceğim. Hayırlı geceler
Dostum Denetim Masası/Güç Seçenekleri/Güç Düğmesinin Yapacaklarını Seçin/ Buradan Hızlı Başlatma Aç Seçeneğinin tikini kaldır. Bende de benzer problemler olmuştu bunu yaptıktan sonra düzeldi.

Dostum Denetim Masası/Güç Seçenekleri/Güç Düğmesinin Yapacaklarını Seçin/ Buradan Hızlı Başlatma Aç Seçeneğinin tikini kaldır. Bende de benzer problemler olmuştu bunu yaptıktan sonra düzeldi.
Deneyeceğim. Teşekkürler.
Bundan önceki çözümler olmadı bu arada CPB kapattım olmadı. Disk tarattım olmadı. Malwarebytesla virüs sildim yine çözülmedi

Geri
Yukarı