Bilgisayar takılıyor ve donuyor

Relovia

Kilopat
Yer
Ankara/MAMAK
Daha fazla  
RAM
Adata XPG 16 GB 3200MHz DDR4 CL16
SSD veya HDD modeli
SSD yok, Seagate Barracuda 1TB 3.5 7200RPM
Ekran kartı
ASUS ROG STRIX RX580 OC 8GB
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 1500X
Merhaba, birkaç gündür bu lanet bilgisayar ile uğraşıyorum. İlk baştaki sorunum bilgisayarı her kapatıp açtığımda Windows, AMD'nin yerine kendisi driver kuruyordu ve kendi kurduğum driverı siliyordu. Burada konulardan bakıp Windows Update'i falan kapatmakla uğraştım. Şimdi de bilgisayar boştayken, oyun oynarken hiç fark etmeksizin sanki bilgisayar donuyor mouse 1 FPS hareket ediyor. Daha şimdi yayın izlerken bilgisayar dondu... Sistem boştayken bu kadar kasmasının sebebi nedir hiçbir fikrim yok. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ek bilgi: Bilgisayar donması Windows Update'i kapatmadan önce de oluyordu.

1. Denediğim çözümler: AMD'nin en son ki driverını kurmaktansa ASUS'un belirlediği en son driverı kurmak,
  2. HDD Sentinel ile hard Disk'te bir sorun var mı diye bakmak,
  3. Sistemi Malwarebytes ile taramak.

Sistemde sanırım 2 disk var ? İkisini'de söküp sağlam bir SSD ile sistmei test eder misin ?
Bir adet de SSD var fakat onun ömrü kalmamış ustam. Elimde sadece bu HDD var.

Sistemde sanırım 2 disk var ? İkisini'de söküp sağlam bir SSD ile sistmei test eder misin ?
+ olarak sorunun AMD driver'ında olduğunu düşünüyorum. Güncel AMD driver'ını kurmaktansa ekran kartı modelimin sitesindeki 10 Mayıs 2022 sürümünü kurdum şu anlık bir sorun yaşamıyorum.

Geri
Yukarı