Bilgisayar donuyor ve yeniden başlıyor

neolsunismim

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, son günlerde bilgisayarım açılırken 'disk kontrol ediliyor' gibi bir yazı çıkıyor. Bazen bilgisayar bir anda donuyor ve hiçbir şey yapılmıyor yani kilitleniyor. Bazen de oyun oynarken ya da video izlerken kendi kendine yeniden başlatıyor. Sizce bunun sebebi nedir ve çözümü var mıdır? Ayrıca bilgisayarı her fişten çektiğimde BIOS ayarları sıfırlanıyor ve RAM'ler 3000MHz olmasına rağmen 2133 olarak açılıyor. Tekrardan BIOS'a girip ayar yapmam gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Emlol Windows günlüklerinden 'Sistem' sekmesine geldim ama 'Önemliler' kısmını bulamadım

technppath.PNG

@Emlol

Dosya Ekleri

• part3.PNG
    part3.PNG
    122,9 KB · Görüntüleme: 31
  • part2.PNG
    part2.PNG
    123,9 KB · Görüntüleme: 24
  • 1.part.PNG
    1.part.PNG
    122,9 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
@Emlol Windows günlüklerinden 'Sistem' sekmesine geldim ama 'Önemliler' kısmını bulamadım

Eki Görüntüle 1230023
@Emlol

Çok fazla kez Kernel Power 41 yemiş kanka, dediğim gibi büyük ihtimalle Windows kayıtlı olan diskten dolayı. Düşük ihtimalde olsa PSU'dan olabilir ama o disk hatasını vereceğini sanmam.
Dediğim yer zaten o başında Önemli yazanlar. BIOS ile ilgilide anakartta bir pil var, arkasında ki deliğe küçük bir şey sokarak o pili çıkar ardından tekrar tak, öyle düzeleceğini umuyorum.

Çok fazla kez Kernel Power 41 yemiş kanka, dediğim gibi büyük ihtimalle Windows kayıtlı olan diskten dolayı. Düşük ihtimalde olsa PSU'dan olabilir ama o disk hatasını vereceğini sanmam.
Dediğim yer zaten o başında Önemli yazanlar. BIOS ile ilgilide anakartta bir pil var, arkasında ki deliğe küçük bir şey sokarak o pili çıkar ardından tekrar tak, öyle düzeleceğini umuyorum.
Yani anladığım kadarıyla BIOS pilini tak-çıkar diyorsunuz, değil mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı