Bilgisayar donuyor

Daha fazla  
Arkadaşlar selamunaleyküm bilgisayarım son 1 2 gündür salaklaşmaya başladı virüs mü bulaştı acaba diye düşünüyorum bakıyorum ama yok oyunlarda ekstra ısınma ekstra CPU GPU bellek vs kullanımı yok. Geçenlerde PES2013 normal şekilde satışı olmadığı için netten indirmeye çalıştım ama ondan kaynaklı virüs mü bulaştı bir şey mi oldu bilmiyorum. Windows Defender'in koruma geçmişine bastığımda donuyor geri çıkmıyor. Kaspersky ücretsiz sürümünü indirdim aktifleştiremiyorum maile kod gelmiyor Facebook'tan giriş sağlıyorum giriş sağlayamıyorum Kaspersky'ı en başta açmaya çalışırken açılmıyor sonra zamansız bir anda ekrana geliyor bazı oyunlara giremiyorum açmıyor hiçbir hata da vermiyor herhangi yapabileceğim bilgisayar dosyalarını tekrar indirebileceğim düzgün çalışmasını sağlamam için yapabileceğim bir şey var mıdır Microsoft Visual C++'ları tekrar indirmek gibi gerçi bu durumu örnek verdim tekrar kurmak bir şey sağlıyor mu bilmiyorum vesaire vesaire yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fullprogramindir net olabilir hardiskimin biri arızalı zaten ölü yani.

Hocam:
1. Steam, Epic Games ve oyunların kendi siteleri hariç hiç bir yerden oyun indirmemenizi tavsiye etmem. Bende indiriyordum ve önce bilgisayar donmaya başladı, şimdi de açılmıyor. Size tavsiyem bilgisayarda önemli bir fotoğraf veya bilgi varsa onu bir tarafa depolayın da bişey olmasın.
2. İşletim sisteminiz hangi hard diskte kurulu? Ölüdemi, sağlam olanda mı?

Fullprogramindir net olabilir hardiskimin biri arızalı zaten ölü yani.

Hocam fullprogramindir'de fazla bir sıkıntı olmaz ancak crackli dosya zaten virüs diye geçer bundan ötürü çok endişelenmenize gerek yok ancak yine de Malwarebytes gibi bir virüs programından tarama yapın ve çıkanları temizleyin. Bilgisayarınızda kullanmadığınız şeyleri silin, temizleyin. Ben bu yöntemide yapıyorum ancak yapıp yapmamak size kalmış:

Windows+r ile çalıştırı açın ve oraya bunları yazın:
Prefetch.
%temp%
temp.
Recent.
Her kodu ayrı ayrı yazın yani birini yazın sonra enterlayıp çıkan klasöre girin ve oradaki her şeyi silin ve merak etmeyin boş dosyalardır onlar. Silinmeyenleri atlayın zarar gelebilir. Bazen bayağı yer açıldığı oluyor, sizde bu yöntemi deneyebilirsiniz.
Bilgisayarınızın sıcaklığını da ölçebilirsiniz. Fazla sıcaklık performans düşüşüne sebebiyet verebilir.
Bilgisayarınızı temizleyip performansını bir nebzede olsun yükseltebilirsiniz.
En temel şey sisteminizdir. Sisteminiz çok iyi değilse bundan ötürü de olabilir. Sistem özellikleriniz nedir?

Hocam:
1. Steam, Epic Games ve oyunların kendi siteleri hariç hiçbir yerden oyun indirmemenizi tavsiye etmem. Bende indiriyordum ve önce bilgisayar donmaya başladı, şimdi de açılmıyor. Size tavsiyem bilgisayarda önemli bir fotoğraf veya bilgi varsa onu bir tarafa depolayın da bir şey olmasın.
2. işletim sisteminiz hangi hard diskte kurulu? Ölüdemi, sağlam olanda mı?

Ölü komple boş kullanmıyorum sorun çıkarabileceğini göz önünde bulundurduğumdan.

Hocam fullprogramindir'de fazla bir sıkıntı olmaz ancak crackli dosya zaten virüs diye geçer bundan ötürü çok endişelenmenize gerek yok ancak yine de Malwarebytes gibi bir virüs programından tarama yapın ve çıkanları temizleyin. Bilgisayarınızda kullanmadığınız şeyleri silin, temizleyin. Ben bu yöntemide yapıyorum ancak yapıp yapmamak size kalmış:

Windows+r ile çalıştırı açın ve oraya bunları yazın:
Prefetch.
%Temp%
Temp.
Recent.
Her kodu ayrı ayrı yazın yani birini yazın sonra enterlayıp çıkan klasöre girin ve oradaki her şeyi silin ve merak etmeyin boş dosyalardır onlar. Silinmeyenleri atlayın zarar gelebilir. Bazen bayağı yer açıldığı oluyor, sizde bu yöntemi deneyebilirsiniz.
Bilgisayarınızın sıcaklığını da ölçebilirsiniz. Fazla sıcaklık performans düşüşüne sebebiyet verebilir.
Bilgisayarınızı temizleyip performansını bir nebzede olsun yükseltebilirsiniz.
En temel şey sisteminizdir. Sisteminiz çok iyi değilse bundan ötürü de olabilir. Sistem özellikleriniz nedir?

Hocam öncelikle vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim her birinize teşekkkür ederim ekran kartı: EVGA GeForce GTX 1650 sc Ultra Gaming 4 GB GDDR6 12.

İşlemci: Intel i3 10100F 3.60GHz 6MB önbellek 4 çekirdek

Anakart: Gigabyte H410M S2H V3 2999MHz DDR4 soket 1200 M.2

Güç: Corsair Carbide serisi 550W 80+ Bronze USB.

SSD: Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD 1700 MB okuma

RAM: Corsair 8x2 16 GB LPX siyah 3200MHz CL16 DDR4.

Hocam o site biraz sıkıntılı ESET veya Malwarebytes ile tam tarama yapın.

Malwarebytes'i indirip bakacağım teşekkür ediyorum

Ölü komple boş kullanmıyorum sorun çıkarabileceğini göz önünde bulundurduğumdan.

Hocam öncelikle vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim her birinize teşekkkür ederim ekran kartı: EVGA GeForce GTX 1650 sc Ultra Gaming 4 GB GDDR6 12.

İşlemci: Intel i3 10100F 3.60GHz 6MB önbellek 4 çekirdek.

Anakart: Gigabyte H410M S2H V3 2999MHz DDR4 soket 1200 M.2

Güç: Corsair Carbide serisi 550W 80+ Bronze USB.

SSD: Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD 1700 MB okuma.

RAM: Corsair 8x2 16 GB LPX siyah 3200MHz CL16 DDR4.

Malwarebytes'i indirip bakacağım teşekkür ediyorum.

Hocam en iyisi güzelinden virüs taramasıdır, ayrıca Hard Disk Sentinel adlı programı indirip disk durumuna bakar mısınız? Sisteminiz fena değil görünüyor.

Hocam en iyisi güzelinden virüs taramasıdır, ayrıca Hard Disk Sentinel adlı programı indirip disk durumuna bakar mısınız? Sisteminiz fena değil görünüyor.

Bugün format attırdım bir de temizlettirdim kasayı tanıdığım ve güvendiğim birisine yüklenmesi gereken kurulması gereken şeyleri yükleyip kuruyorum vaktini ayıran herkesin ellerine sağlık Allah razı olsun hayırlı geceler her birinize.

Geri
Yukarı