Bilgisayar donuyor

Makaleler
1
Yer
kocaeli, derince
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 işlemci , B450M PRO-VDH MAX anakart , xpg 16gb(2x8) ram.
RAM
2x8gb xpg ram
SSD veya HDD modeli
Kingston 1tb m2 ssd
Ekran kartı
Rx 580 nitro, 9500gt
Anakart
Msi b450m vhd max
İşlemci
Ryzen 5 5600
Bu ay bilgisayarım tribe girmeye başladı. Ekran kartım bozuldu bende eski ekran kartımı taktım bu sefer de Windows birdenbire donuyor. Bazen mouse hareket etmiyor dodunca, bazen mouse hareket ediyor ama tıklayınca işe yaramıyor. Ama ekran kartını sıfırlayınca düzeliyordu (Win+CTRL+Shift+b). Ama bazen de sıfırlamaya çalışınca algılamıyor. Ekran kartı sorunu için konu açmıştım yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam değiştirdiğiniz ekran kartının sürücülerini kontrol etmenizi öneririm.

O aklıma hiç gelmedi evet olabilir. Otomatik kuruldu ama özel olarak program kurmam da iyi olur.

DDU ile önceki ekran kartınızın driverlarını tamamen kaldırıp mı değişim yaptınız yoksa dümdüz çıkart-tak mı yaptınız? Eğer driverları silmediyseniz çakışma yaşıyor olabilirsiniz.

DDU ile önceki ekran kartınızın driverlarını tamamen kaldırıp mı değişim yaptınız yoksa dümdüz çıkart-tak mı yaptınız? Eğer driverları silmediyseniz çakışma yaşıyor olabilirsiniz.

Bu işlemi yaparken kasada sadece RX 580 takılıydı.
DDU ile driverları sildim ama güvenli modu açmadım sanırım açmam lazımmış. O işlemden sonra bir daha görüntü alamadım.
Bilgisayara 2 kez format attım.

Hocam belki ekran kartında bir sorun vardır bazi ekran kartlarinda kısa süreli bir donma yaşanabiliyor başka bir ekran karti takıp test etmenizi oneririm.

Hocam elimde kart kalmadı üstümde büyümü var anlamadım ha bire sorun çıkıyor bıktım. İkinci el RX580 aldım görüntü alamıyorum. 14 yıllık 9500GT'yi açıyorum bu sefer de donuyor. Sonra diyorum TV'ye bağlıyım ekranı. Görüntü vermiyor ama monitöre takınca görüntü alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı