Bilgisayar Düşük Çözünürlük İle Açılıyor

Aylak Adam!

Hectopat
Makaleler
1
Az önce bilgisayarı açtım. Ve ekran çözünürlüğü 1024x768 olmuş. 1920x1080 olarak açılmımıyor. Kendim el ile değiştirmem gerekiyor çözünürlüğü. Bu sorun birkaç gündür oluyor.

Monitör: 1920x1080

Adsız.jpg

DDU ile sürücüyü Güvenli Modda kaldır ve tekrar kur.
KIS trojan olarak gördü ve sildi.

sdasadsda.JPG

O programı seviyordum. Ekran kartı sürücüsünü kaldırmak için başka bir program varmı?

----------------------------
Güncelleme
----------------------------

O üstte dediğimi boşver. Dediğini yaptım ama hala aynı sorun devam ediyor.

Monitörün fişini bilgisayarı açtıktan sonramı takıyorsunuz acaba ?
Aynı sorun bendede var. eğer bilgisayar açılırken monitörü görmez ise farklı bir çözünürlükte açılıyor. ancak önce monitörün fişini takmış isem böyle bir sıkıntı olmuyor.

Monitörün fişini bilgisayarı açtıktan sonramı takıyorsunuz acaba ?
Aynı sorun bendede var. eğer bilgisayar açılırken monitörü görmez ise farklı bir çözünürlükte açılıyor. ancak önce monitörün fişini takmış isem böyle bir sıkıntı olmuyor.
Hayır monitörün fişi hep takılı.
Ekran kartının devrede olduğuna emin misin ? Arka panelleri kontrol edin Onboard'a bağlamış olabilirsiniz.
Yok kablo ekran kartına bağlı . Onboard'a bağlı değil.

Ekran kartı modeliniz nedir ?
Sapphire AMD Radeon R9 280X

Güncelleme

AMD'nin en son sürücüsü'nü yükledim sorun düzeldi. Bir daha AMD almam hep böyle saçma sapan sürücü sorunları yaşıyorum. Şimdi'de Catalyst Control Center açılmıyor. Neyse konuyu kilitleyin. Yeni konu açmıştım ona bakayım cevap gelmiş'mi.

Merhabalar öncelikle benimde sorunum bu i7 6700k oc 4.40ghz 8 gb ram msi gaming 1050 var bılgısayar kapalı iken açtığımızda düşük çözünürlük ile açılıyor yenıden baslatınca normal cozunurlukte acılıyor gene kapatıyorum yenıden başlatma değil ! normal acılınca gene dusukte acıyor bu aksam butun eskı suruculerı tek tek denıyecegım başka bir çozumu varmıdır ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı