Bilgisayar durduk yere donup resetliyor

Hocam BIOS ile ilgili herhangi bir şey yapmadim sadece Boot option 1'e USB'yi secip devam ettim kurulum basladi disk seciminde o hatayi aldim geri gelip CMD ekranini acip kodlari yazdim devam ettim bir sorun olmadi aksam falan kullandim bilgisayari fakat simdi aciliyor 1 dakika sonra donuyor bilgisayar.

Dostum işte ayarları yapman lazım senin. AHCI modunu açman lazım UEFI seçili olması lazım. Önce bunları bir gözden geçir. Donuyor ise önce anakartın üstünde ki BIOS pilini çıkar 5 dakika sonra geri tak BIOS'u bir sıfırla öyle dene bakalım.

Dostum işte ayarları yapman lazım senin. AHCI modunu açman lazım UEFI seçili olması lazım. Önce bunları bir gözden geçir. Donuyor ise önce anakartın üstünde ki BIOS pilini çıkar 5 dakika sonra geri tak BIOS'u bir sıfırla öyle dene bakalım.
şuan windows kurulu oldugu durumda mi ayarlari yapmam gerekiyor yoksa windows kurarken mi? Ayrica o ayarlari msi anakartta nasil yapiyoruz biraz daha acabilir misin rica etsem?

Şu an Windows kurulu oldugu durumda mi ayarlari yapmam gerekiyor yoksa Windows kurarken mi? Ayrica o ayarlari MSI anakartta nasil yapiyoruz biraz daha acabilir misin rica etsem?

Normalde o ayarı yapıp o şekilde bırakman lazım. Dediğim ayarı yaparsan zaten Windows'u kullanamayacaksın mecbur yine format atacaksın. Zaten yapmazsan sistemin yavaş çalışır. Dediğim ayarlar SATA ve UEFI için çünkü. Doğrudan Windows'un hızına etki ediyor.

Normalde o ayarı yapıp o şekilde bırakman lazım. Dediğim ayarı yaparsan zaten Windows'u kullanamayacaksın mecbur yine format atacaksın. Zaten yapmazsan sistemin yavaş çalışır. Dediğim ayarlar SATA ve UEFI için çünkü. Doğrudan Windows'un hızına etki ediyor.
dostum beni aştigini dusundum ve bilgisayarciya getirdim suan temiz kurulum yapiyor sanirim uefi ayarini yapmayip uefi kurdugum icin bu sekilde hata aldim. Cunku kurtarma yapmaya calistigimda bile windows kurtarmaya calisirken bi sorun olustu tarzi hata aldim.

Dostum beni aştigini dusundum ve bilgisayarciya getirdim şu an temiz kurulum yapiyor sanirim UEFI ayarini yapmayip UEFI kurdugum için bu sekilde hata aldim. Cunku kurtarma yapmaya calistigimda bile Windows kurtarmaya calisirken bir sorun olustu tarzi hata aldim.

Kardeşim senin yapman gereken UEFI modunu ve AHCI modunu açıp sıfırdan kurulum yapmaktı. Bu kadar basit yani. Boşuna masraf yapıyorsun. Şuraya güzelce BIOS menüsünde iken resim çekip atsan gösterirdik şunu yap bunu yapma diye. Neyse kolay gelsin.

Kardeşim senin yapman gereken UEFI modunu ve AHCI modunu açıp sıfırdan kurulum yapmaktı. Bu kadar basit yani. Boşuna masraf yapıyorsun. Şuraya güzelce BIOS menüsünde iken resim çekip atsan gösterirdik şunu yap bunu yapma diye. Neyse kolay gelsin.
Dostum sonuna kadar haklısın. Ama ne yapayım korktum becemeyeceğim diye. Allah'a şükür şimdi çalışıyor sıkıntısız. Yine de teşekkür ederim destekleriniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı