Bilgisayar durduk yere donuyor

Selikss

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar açıldıktan 5 dakika veya 10 dakika sonra durduk yere kendini kilitliyor. Hiçbir şey çalışmıyor. Ne görev yöneticisini açabiliyorum ne de bilgisayarı kapatabiliyorum. Bilgisayar kasasının üstündeki reset ve açma tuşuna bassam bile işlemiyor. Sadece PSU'nun şalterini kapatırsam bilgisayar kapanıyor. Bu şey parçalardan kaynaklı olabilir mi? Parçadan kaynaklı ise hangi parça olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar hemen açılınca kullanmaya başlıyor musun? Eğer bilgisayar açıldıktan sonra hemen kullanmaya başlıyorsan bir 1,2 dakika bekle bilgisayar kendine gelsin, peki bir öyle dene. Çalışmazsa hdd-ssd mi var ya da SSD/HDD dolmasına az mı kaldı? Bunların cevaplarını alırsam belki cevap verebilirim.

Hayır hemen kullanmıyorum 5 dakika falan geçiyor öyle kullanıyorum.
HDD var ama dolmasına az kalmadı 133GB var daha dolmasına.
Muhtemelen sıkıntı anakartta.

Yarın gideceğim tamirciye anakartı denettiririm.
Reset bile işe yaramıyor ise anakart kontrolü yapmanızı öneririm RAM vb. bileşenlerden veya yazılımdan kaynaklı olması durumunda reset çalışması gerekir.
Yarın bakacağım tamirciye gittiğimde.

Dediğimi yapmayıp bilgisayarcıya götüren diğer herkes gibi pişman olacaksınız gibi geliyor amma hayırlısı. Bir arkadaş mavi ekranını çözmek için anakartı göndermişti ve anakartı kırıp eline vermişlerdi, bu işin sonu da böyle olacak gibi...

Geri
Yukarı