Çözüldü Bilgisayar Durduk Yere Isınmadan Dolayı Kapandı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
23
Yer
Antiocheia
Bu gün sabahtan beri niyeyse bilgisayarın sesi her zamankinden 1-2 tık yüksekti. Sorun etmedim oynamaya devam ettim.
Demin The Division 2 oynarken bilgisayar bir anda kapandı. Bilgisayarı yeniden açar açmaz MSI Command Center'den işlemcinin sıcaklığına baktım 95'ten açıldı şu an ben bunu yazarken 60 seviyesine geri düştü.
Fanların hepsi çalışıyor yani çalışmayan bir fan yok.
İşlemcinin termal macunu değiştireli birkaç aydan fazla oluyor yani hem kuru değil hem yeni değil.
sistem.PNG
Windows güncel.

Stres testi yapar mısınız sisteme? Tekrarlanacak mı problem bir deneyelim.
BIOS sürümünü kontrol edin ayrıca, güncel değilse güncelleyin. Yüksek voltaj sebebiyle aşırı ısınma gibi geldi bana. Stres testi sonrası voltaj değerlerine de bakarız.

Bu gün sabahtan beri niyeyse bilgisayarın sesi her zamankinden 1-2 tık yüksekti. Sorun etmedim oynamaya devam ettim.
Demin The Division 2 oynarken bilgisayar bir anda kapandı. Bilgisayarı yeniden açar açmaz MSI Command Center'den işlemcinin sıcaklığına baktım 95'ten açıldı şu an ben bunu yazarken 60 seviyesine geri düştü.
Fanların hepsi çalışıyor yani çalışmayan bir fan yok.
İşlemcinin termal macunu değiştireli birkaç aydan fazla oluyor yani hem kuru değil hem yeni değil.
Windows güncel.
Virüs olma ihtimali ne kadar sizce?

Stres testi yapar mısınız sisteme? Tekrarlanacak mı problem bir deneyelim.
BIOS sürümünü kontrol edin ayrıca, güncel değilse güncelleyin. Yüksek voltaj sebebiyle aşırı ısınma gibi geldi bana. Stres testi sonrası voltaj değerlerine de bakarız.
10 dakikalık başlatıyorum.
Virüs olma ihtimali ne kadar sizce?
Tarama yaptım temiz çıktı.
1574970415948.png

Sistem gene kapandı.
Şimdi gene başlattım ve sistem yük altına girdiği saniye 110 dereceye sıçradığını farkettim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı