Bilgisayar durduk yere oyundan atıyor Error: 0x887A0006 - 'HUNG'

riggbyy

Zeptopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı alalı 1 hafta olmadı ama hangi oyunu yüklesem atıyor. Valorant'a ekran kartı hatası veriyor. ekran kartı driverlarını silip tekrar tekrar yükledim ama yine de sorun devam ediyor.

• Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 4500 6 Core proccesor 3600 MHz
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H.
  • RAM: Masterfox 2x8 16 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiği hata nedir?

Valorant'a ekran kartı hatası diyor.
Far Cry 5'te ise 15 20 dk sonra oyundan atıyor.
Witcher 3'te de aynı sorun.
En sonda Steam'den aldığım bir oyunda böyle hata alıyorum.
Ama LoL oynarken hiç sorun olmuyor.

Dosya Ekleri

• IMG_6316.JPG
    IMG_6316.JPG
    90,8 KB · Görüntüleme: 36
Bir kişi internette resimdeki hata hakkında şöyle demiş:

Tüm bu hatalar, GPU sürücünüzün çöktüğü veya Intel CPU ve NVidia GPU'lu dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, dizüstü bilgisayarın herhangi bir nedenle Intel tümleşik GPU'ya geçtiği anlamına gelir.

Sürücüleri güncellemeyi deneyin. Oyu'nun bir dizüstü bilgisayarı varsa, güç yönetimi ayarlarını dizüstü bilgisayarınızın her zaman NVidia GPU kullanacağı şekilde ayarladığınızdan emin olun, dizüstü bilgisayarınızla en azından AC'ye bağlı olarak oynadığınızdan emin olun, dizüstü bilgisayarın Intel'e geçerek güç tasarrufu yapması daha az olasıdır GPU.

Bir kişi internette resimdeki hata hakkında şöyle demiş:

Tüm bu hatalar, GPU sürücünüzün çöktüğü veya Intel CPU ve NVIDIA GPU'lu dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, dizüstü bilgisayarın herhangi bir nedenle Intel tümleşik GPU'ya geçtiği anlamına gelir.

Sürücüleri güncellemeyi deneyin. Oyu'nun bir dizüstü bilgisayarı varsa, güç yönetimi ayarlarını dizüstü bilgisayarınızın her zaman NVIDIA GPU kullanacağı şekilde ayarladığınızdan emin olun, dizüstü bilgisayarınızla en azından AC'ye bağlı olarak oynadığınızdan emin olun, dizüstü bilgisayarın Intel'e geçerek güç tasarrufu yapması daha az olasıdır GPU.

Masaüstü kullanıyorum ama sürücülerde güncel durumda gözüküyor.

@Berrkay
@Recep Baltaş

Kod:
The UE4-FearTherapybf Game has crashed and will close
LowlevelFatalError [File:Unknown] [Line: 198] Unreal Engine is exiting due to D3D device being lost. (Error: 0x887A0006 - 'HUNG')

Ekran kartın cevap vermeyi kesiyor ama bu her zaman ekran kartı sorunu olmayabilir. Biz diğer olası sorunları çözelim, en son ekran kartına bakarız.
  • BIOS güncelleyin.
  • XMP kapatıp deneyin.
  • Sorun çözülmez ise ekran kartını Furmark ile test edin, test esnasında çöküyorsa kart arızalı olabilir.
Bu arada Masterfox RAM hayatımda ilk kez duydum...

FurMark test sonuçları böyle, bir hata var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,2 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı