USB ile PC'ler arası internet aktarımı

PixelYamp

Picopat
Daha fazla  
Herkese selamlar,

Bu sorum biraz ihtiyaç, biraz da deneysel bir merak.

Masaüstü bilgisayarımda Wi-Fi yok Ethernet girişi var, laptopta Ethernet yok. Laptop Wi-Fi ile internete bağlı.

İnternette aradım ama bir sonuç bulamadım;

Laptoptaki interneti USB ile masaüstü bilgisayarıma aktarabilir miyim?

Laptopta erişim noktası internet paylaşımı seçeneği var ama Wi-Fi ve Bluetooth seçenekleri mevcut, USB ile aktarım çıkmıyor.

Beni 1 ay kadar idare etse yeter.

Ayrıca telefonlarda da Wi-Fi'den alınan interneti paylaşma diye bir şey yok!
Var. Android'lerde Wi-Fi kullanıyorken USB tethering yaptığında Wi-Fi'dan aldığı interneti paylaşıyor. Her Android'de yoksa bilemem ama elime geçen her telefonda bu özellik vardı.

Hatta ben laptop kullanıyorken laptopım eski olduğundan Wi-Fi kartında 5 GHz özelliği yok ve modeme daha hızlı erişebilmek için telefonumu USB ile bağlayarak kullanıyorum interneti laptopta.

Var. Android'lerde Wi-Fi kullanıyorken USB tethering yaptığında Wi-Fi'dan aldığı interneti paylaşıyor. Her Android'de yoksa bilemem ama elime geçen her telefonda bu özellik vardı.

Hatta ben laptop kullanıyorken laptopım eski olduğundan Wi-Fi kartında 5 GHz özelliği yok ve modeme daha hızlı erişebilmek için telefonumu USB ile bağlayarak kullanıyorum interneti laptopta.

Araştırdım hatta chatpgt sordum böyle bir şey gerçekten varmış. Ben S3, J7 ve Xiaomi Redmi Note 8 kullandım zamanında çok araştırdım yapamamıştım. Bu telefonlarda da var mı acaba?

Şu an S23 Ultra kullanıyorum direkt "mobil erişim noktasına" girdim açtım uyarı verdi "Wi-Fi ağını paylaşıyorsunuz yetkiliye sorun" diye. Vallahi şaşırdım hocam :)

Bilgilendirme için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı