Bilgisayar durmadan donuyor ve yeniden başlıyor

Snowmanhad

Yoctopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Strix Directcu II
Herkese merhaba. Benim bilgisayarım kasalı bir bilgisayar. Benim bilgisayar ile ilgili birkaç sıkıntım var. Bilgisayarımda bir bozukluk var ama ne olduğunu bilmiyorum. Öncelikle bilgisayarımda ilk bu hataların başlangıcında bilgisayarım durmadan donmaya başlamıştı ben tabii bunun karşısında bir şey yapamıyordum ve durmadan bu sorun devam ediyordu ondan sonra yavaş yavaş bilgisayarımın ekranında renkli çizgiler çıkmaya başladı. Sonra bilgisayarımı başlattığımda monitöre görüntü gelmiyor ve siyah olarak kalıyordu. Ondan sonra 3 veya 4 defa PC restart yapınca bu sorun düzeliyordu. PC de şifremi girdikten sonra önce ekran donuyor ve çizgiler çıkıyor 4 veya 5 dk sonra da otomatik siyah ekrana geri dönüyordu. Gene restart atınca bazen bu sorun düzeliyor normal gündelik hayatıma devam ediyorum. Ama PC'yi kapattığımda ve ertesi gün açtığımda aynı sorunların hepsi durmadan karşıma tekrar çıkıyor ve durmadan mavi ekram veriyordu. Bilgisayarımı babamın bilgisayarcı arkadaşlarına durmadan götürüyorduk. Ama onlar bir sorun bulamıyorlardı. En son götürüşümde adam bir sorun buldu. 4 tane RAM yuvasından 2 sinin bozuk olduğunu söyledi. Onları çıkartıp bilgisayarımı ilk açtığımda bu sorunların hiçbiriyle karşılaşmadım. Ama sonraki gün aynı sorunlarla gene karşılaştım. Bilgisayarım durmadan ekrana görüntü vermiyor durmadan mavi ekran veriyor ve beni deyişik yerlere atıyor sonra zar zor açılıyor şifremi giriyorum sonra gene donup gidiyor. Arada sırada oyunlarda da donuyor ve PC gene gidiyordu ya mavi ekran veriyor ya da ekran görüntüsü gidip siyah ekranda kalıyordu. Sorunumun ne olduğunu bilen birisi cevap versin. Ve arada sırada yazdığım şeylerde mantık hataları olabilir bunun için özür dilerim. En kısa zamanda dönüş yaparsanız sevinirim. Ve biz sorunun Windows'ta olduğunu düşünüp durmadan format atıyorduk. Neyse hepinize iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı